"Piszę o tym, co aktualnie przeżywam". Sidney Polak o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 17:03
Sidney Polak niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Artysta na antenie radiowej Jedynki opowiedział o swojej twórczości. 
Sidney Polak w studiu Jedynki
Sidney Polak w studiu JedynkiFoto: Polskie Radio

Sidney Polak na pytanie, co dominuje w jego tekstach, odpowiada, że "pisze o tym, co aktualnie przeżywa". - Piszę o sobie, to, co przeżywam, ukazane jest w moich tekstach - powiedział. - Piosenka "Wyspa Man" to ewidentnie pragnienie miłości, wolności. (...) Ta piosenka jest ucieczkowa, zawsze podkreślam to na swoich koncertach - dodał. 


Posłuchaj
17:45 2021_02_24 14_28_07_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Piszę o tym co aktualnie przeżywam". Sidney Polak o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)

 

Artysta w "Muzycznej Jedynce" zachęcał do zapoznania się z jego nową twórczością. - Pewnie każdy w tym kraju kojarzy mnie z utworami "Otwieram wino" i "Chomiczówką". Natomiast od tamtego momentu minęło wiele lat, zrobiłem kilkanaście nowych piosenek i myślę, że warto je usłyszeć - stwierdził. 

Sidney Polak/ "Butelki 2021"

"Twarzą w twarz"

Utwór Sidneya Polaka "Twarzą w twarz" jest zapisem jego podróży do Australii i Nowej Zelandii. - Wtedy czułem, że muszę ten swój żagiel w jakichś prywatnych kwestiach rozwinąć i poczuć wiatr, żeby mnie powiał gdzieś indziej. Jestem szczęśliwy i mam nadzieję, że to słychać w tej piosence - powiedział muzyk. 

źródło: Sidney Polak/Youtube

Powiązanie z Manu Chao

Rockowe brzmienia w utworach artysty łączą się z hip-hopowym bitem i dźwiękami reggae w stylu Manu Chao. Czy Sidney Polak inspiruje się muzyką francuskiego kompozytora? 

- Na pewno inspirowałem się przy pierwszej płycie, zrobiłem kilka piosenek, które nawiązywały do stylu Manu Chao, taki lekko akustyczny bit - wyjaśnił. - Na drugiej płycie również mam piosenkę, która jest w pewnym sensie podobna do melodyki Manu Chao - dodał. 

***

Sidney Polak jest znany wszystkim fanom polskiej muzyki rockowej z fenomenalnej gry na perkusji w zespole T.Love, którego członkiem jest od 1990 roku. Prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2018 roku ukazał się jego trzeci album "3". Wśród dwunastu utworów znajduje się bonus track "Ajrisz" – związany z akcją T.CoverPłyta została wydana przez Warner Music Poland. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Sidney Polak (wokalista, perkusista, autor piosenek, kompozytor)

Data emisji: 24.02.2021 r.

Godzina emisji: 14.28

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Zespół Palmy, "Powstał z miłości do muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 16:15
Palmy to rockowo-popowa formacja, którą tworzą bracia Lizińscy - Mateusz (wokal i gitara) i Michał (gitara) oraz  Michał Zbąski (gitara basowa) i perkusista Łukasz Kolwaczyk. W "Muzycznej Jedynce" przedstawiciele zespołu rozmawiali o swojej muzyce oraz planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Chomiczówki na Myśliwiecką. Sidney Polak z walentynkowym koncertem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 20:30
Warszawiak, piewca Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love, a od 2004 roku solista. Sidney Polak wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w walentynkowy wieczór. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 godzin". Witek Łukaszewski prezentuje swój najnowszy album

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:23
Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Witka Łukaszewskiego zatytułowany "12 godzin". Jest to pierwsza od wielu lat płyta wydana przez Radio Poznań. Dystrybucji płyt podjęła się firma GAD Records, która od 2008 roku zajmuje się wydawaniem płyt m.in. z muzyką rockową, filmową, jazzem. 
rozwiń zwiń