Koncert charytatywny z piosenkami Osieckiej w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:44
W najbliższą niedzielę (28.02) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert pt. "Osiecka Jazzowo" - dochód ze sprzedawanych cegiełek będzie przeznaczony na leczenie prof. Zbigniewa Wawra. - Koncert będziemy rejestrować w niedzielę w Łazienkach Królewskich i będzie dostępny na naszej antenie w marcu - mówi Marta Rux z TVP 3 Warszawa. 
Łazienki Królewskie w Warszawie
Łazienki Królewskie w Warszawie Foto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

skaldowie_pap_1200.jpg
Skaldowie z gośćmi śpiewają Osiecką. Posłuchaj koncertu!

- Z uwagi na pandemię koronawirusa wszystkie miejsca na widowni zostały zajęte, ale poinformujemy, kiedy będzie transmisja tego koncertu - podkreśla Marta Rux. - Informacje będzie można znaleźć na wszystkich naszych stronach internetowych TVP 3 Warszawa i na antenie RDC, które jest patronem tego koncertu - dodaje. 

Posłuchaj
02:19 Jedynka/Muzyczna Jedynka/koncert 25.02.2021.mp3 Koncert charytatywny z piosenkami Osieckiej w Łazienkach Królewskich (Muzyczna Jedynka)

 

"Osiecka Jazzowo"

Na wyjątkowym koncercie "Osiecka Jazzowo" usłyszymy Krzysztofa Żesławskiego Quartet i Natalię Lubrano. 

Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" we Wrocławiu. Natalia ma za sobą współpracę m.in. z Andrzejem Smolikiem i zespołem Miloopa. W 2012 r.  ukazała się jej solowa płyta pt. R.E.S.P.E.C.T.

Czytaj również: 

***

Profesor Zbigniew Wawer jest wybitnym historykiem wojskowości, autorem wielu ważnych dla polskiej i europejskiej kultury publikacji i wystaw. To także przede wszystkim serdeczny, otwarty i kreatywny człowiek, z pasją i zaangażowaniem realizujący ambitne projekty dla dobra polskiej kultury i historii, obecnie jako dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. U profesora zdiagnozowano złośliwy nowotwór trzustki, i tym samym potrzebuje wsparcia w walce z nowotworem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Marta Rux (TVP 3 Warszawa) 

Data emisji: 25.02.2021 r. 

Godzina emisji: 13.30

Jedynka/TVP/ans