Nowy singiel Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Posłuchaj piosenki "Drzewa"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:22
"Drzewa" to drugi singiel promujący album "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.  Artyści podjęli się autorskiej interpretacji wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
Mela Koteluk podczas koncertu Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Mela Koteluk podczas koncertu "Lato z Radiem Festiwal 2019" w KrakowieFoto: Darek Kawka

czytaj więcej
mela koteluk 1200.jpg
Nowa płyta Meli Koteluk. "To, co napisał Baczyński, jest ponadczasowe"

- Bardzo ciekawe jest to, że w twórczości Baczyńskiego jest cała masa nawiązań do natury. Ogromna pochwała życia i nieboskłonu. Dla nas było to bardzo zaskakujące - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia Mela Koteluk.

Posłuchaj
14:56 _PR1_AAC 2021_02_26-13-22-28.mp3 "Drzewa" drugim singlem promującym album "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik (Muzyczna Jedynka)

- Czas, kiedy te kompozycje powstawały, kiedy pracowaliśmy nad nimi z Bartkiem (Wąsikiem - red.), czyli okres ubiegłorocznego wiosennego lockdownu, na pewno miał znaczenie i odbił swoje piętno na płycie. To był początek wiosny. Między nami odbywały się rozmowy na temat buchającego chlorofilu i rozwijającego się świata, do którego my nie mieliśmy dostępu, bo byliśmy uziemieni. Wszyscy, na całym globie - zdradza artystka.  - Nawiązania do natury i ta wielka pochwała życia w sposób paradoksalny nas zainspirowały. Szukaliśmy w intuicyjny sposób jasności w tym bardzo apokaliptycznym momencie - dodaje.

Bartek Wąsik mówi, że kiedy powstały "Drzewa" zależało mu na oddaniu dźwięku, który by się z nimi kojarzył. - W tych drewnach które słychać, jest coś niesamowitego, jakieś zaklęcia. Te dźwięki brzmią nie tak prosto, mają jakieś podwójne dno, ogromnie to wpływało na moją wyobraźnię - podkreśla muzyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

  Prowadził: Zbigniew Zegler

  Gość: Mela Koteluk (piosenkarka), Bartek Wąsik (pianista kwartetu Kwadrofonik)

  Data emisji: 26.02.2021 

  Godzina emisji: 13.22

  kh

  Czytaj także

  Nika Grann: poczucie wolności jest zawsze atrakcyjne

  Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 17:14
  - Umiłowanie wolności, życia tu i teraz oraz chwytanie dnia, czyli carpe diem - tak Nika Grann opisuje w Programie 1 Polskiego Radia swój najnowszy singiel "Dzieci Kwiaty". Wokalistka czerpie inspiracje z ery hipisów oraz lat 60. i 70. Co uważa za najważniejsze w tym nurcie popkultury? 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Nowy singiel Cleo. "Dla wszystkich zakochanych i nie tylko"

  Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 16:07
  Do sieci trafił właśnie nowy singiel Cleo zatytułowany "Kocham". - Dla wszystkich zakochanych, ale nie tylko, z najlepszymi życzeniami permanentnej miłości - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Cleo. Utwór jest zapowiedzią wyczekiwanego przez fanów albumu "vinyLOVA".
  rozwiń zwiń