"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:35
Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki.
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: Cezary Piwowarski

kukulska natalia chopin 1200x660.jpg
Natalia Kukulska o "Cinema Boogie": każdy znajdzie coś interesującego dla siebie

Łukasz Zagrobelny interpretuje na nowo piosenkę "Przed nocą i mgłą". W pierwszej wersji była to wokaliza w wykonaniu Grzegorza Markowskiego. - Później Alicja Majewska nagrała swoją wersję już z tekstem - przypomina muzyk. Przyznaje, że obydwoje byli doskonali w swoich wykonaniach.


Posłuchaj
08:26 2021_03_09 14_18_39_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Łukasz Zagrobelny o piosence "Przed nocą i mgłą" z albumu "Cinema Boogie" (Muzyczna Jedynka)

 

I wreszcie jemu przypadło nagranie nowej wersji, z czego bardzo się cieszy.. Artysta przyznaje, że miał obawy, jak zostanie przyjęta nowa aranżacja, która - jak zaznaczył - znacznie różni się od tego, co wymyślił Włodzimierz Korcz, autor muzyki. - Ale chyba jest OK, tak mi się wydaje - podsumował.

Artysta nie wie, czy Włodzimierz Korcz słuchał piosenki w jego wykonaniu i przyznał, że ma obawy. - Wszyscy wiemy, że Włodzimierz jest bardzo surowym słuchaczem, a tym bardziej, jeśli chodzi o jego utwory - mówi. Gość Programu 1 Polskiego Radia jeszcze nie zdobył się na odwagę, by przesłać kompozytorowi swoje wykonanie.

Łukasz Zagrobelny przyznaje, że piosenka jest trudna do zaśpiewania i spędził trochę czasu, aby ją odpowiednio wykonać. - Tego utworu fajnie się słucha, ale niewielu wokalistów wie, jak zaśpiewać nuty, które zostały wymyślone - wyjaśnia. On osobiście uwielbia takie wyzwania i im większa trudność, tym większa później satysfakcja. Zauważa, że gdyby taki temat pojawił się w amerykańskim filmie, stałby się światowym hitem.

Polskie Radio/YouTube

Został nagrany koncert z piosenkami z albumu "Cinema Boogie". W studiu im. Witolda Lutosławskiego pojawiły się wszystkie gwiazdy, a koncert zostanie pokazany już 17 marca po godz. 20.00 na kanale YouTube, na FB radiowej Jedynki, na stronach internetowych Jedynki i Polskiego Radia. Równolegle koncert zostanie również nadany w Programie 1 Polskiego Radia.

"Cinema Boogie" pozostaje w tym tygodniu Płytą Tygodnia. Codziennie ok. 14.20 o albumie opowiadają goście: Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, Piotr Kostrzewa, Adam Sztaba, Dorota Miśkiewicz i Wojciech Myrczek.

. .

Patroni medialni: Jedynka - Program 1 Polskiego Radia i TVP Kultura

Tracklista:

 1. Gdy zakocham się / When I Fall in Love z filmu One Minute to Zero. Oryginalna muzyka i słowa: Victor Young / Edward Heyman / arr. Dave Wolpe. Polski tekst: Andrzej Strzelecki/wokal WOJCIECH MYRCZEK
 2. Cinema boogie - czyli kino "Uciecha" w Czeladzi - Henryk Kuźniak / arr. Wojciech Kostrzewa
 3. Wyrzeźbiłam Twoją twarz z filmu Małżeństwo z rozsądku - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / Agnieszka Osiecka / arr. Krzysztof Herdzin - wokal DANIELA BEREZA
 4. Kryminalni temat z filmu - Maciej Zieliński / arr. Jarema Jarosiński
 5. Bossa Nova z filmu Polowanie na muchy - Andrzej Korzyński / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal NATALIA KUKULSKA
 6. Przed nocą i mgłą z serialu 07 zgłoś się - Włodzimierz Korcz / Zbigniew Stawecki / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal ŁUKASZ ZAGROBELNY
 7. Samba butelkowa z filmu Tylko mnie kochaj - Maciej Zieliński / arr. Wojciech Kostrzewa
 8. Deszcze niespokojne - z filmu Czterej pancerni i pies - Adam Walaciński / arr. Adam Sztaba
 9. Zaśnij maleństwo / Rosemary's Lullaby z filmu Rosemary’s Baby - Krzysztof "Komeda" Trzciński / Wojciech Młynarski / arr. Wojciech Kostrzewa - wokal ŁUKASZ LIPSKI
 10. Łagodnie płynę w twych ramionach z serialu Czterdziestolatek - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Michał Tomaszczyk - wokal DOROTA MIŚKIEWICZ
 11. Wojna domowa temat z serialu Wojna domowa - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz / arr. Wojciech Kostrzewa
 12. Zapalniczka - Marek Stefankiewicz / Andrzej Strzelecki / arr. Marek Stefankiewicz - wokal NATALIA KUKULSKA


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Łukasz Zagrobelny (piosenkarz)

Data emisji: 9.03.2021 

Godzina emisji: 14.18

ag

Czytaj także

Nowy singiel Łukasza Zagrobelnego. "Czuję się jak debiutant"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:21
"Gdy jesteś tu" - to utwór zapowiadający nowy album wokalisty Łukasza Zagrobelnego, który trafi do sklepów jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny i Natalia Krakowiak na scenie kameralnej Teatru Roma

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 15:10
- Dla nas obojga było to wyzwanie wokalne i aktorskie. Przez cały spektakl jesteśmy na scenie tylko we dwoje plus dwie tancerki i musimy skupić na sobie całą uwagę publiczności - tłumaczyła Natalia Krakowiak, która wraz z Łukaszem Zagrobelnym występuje w musicalu "5 ostatnich lat".
rozwiń zwiń