Kaśka Sochacka z debiutancką płytą. "Ma być szczerze i prawdziwie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Już w ten piątek ukaże się debiutancki album Kaśki Sochackiej zatytułowany "Ciche dni". - Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzę, żeby ona była szczera i prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kaśka Sochacka.
Kaśka Sochacka
Kaśka SochackaFoto: Krzysztof Kuczyk / Forum

Ted nemeth Patryk Pietrzak rock blok 1200.jpg
Patryk Pietrzak: pandemia zweryfikowała wiele rzeczy w moim życiu
Posłuchaj
10:14 2021_03_22 14_27_28_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jak Kaśce Sochackiej udaje się połączyć skrajności? (Muzyczna Jedynka)

Piosenkarka przyznaje, że debiutancki album od wielu lat był jej marzeniem. Dlatego prace nad płytą zaczęła już dawno. Czy jednak było to faktycznie aż siedem lat temu?

- Materiał na płytę powstawał głównie przez ostatnie cztery lata. Z kolei przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad nią w Jazzboy’u, m.in. z jej producentem Olkiem Świerkotem. Piosenka z tego albumu pt. "Mróz" powstała już w 2014 roku i można było ją usłyszeć m.in. w jednym z talent show, natomiast to jak brzmi dzisiaj, może być zaskoczeniem dla ludzi, którzy kojarzą ją z tamtych lat. Siedem lat temu rozpoczęła się moja przygoda z Jazzboy’em. Nasze losy wyglądały różnie, ale finalnie mamy płytę - wyjaśnia Kaśka Sochacka.

Źródło: Kaśka Sochacka/"Ciche dni"

Duety Kaśki Sochackiej

Kaśka Sochacka przyznaje, że kiedy rozpoczęła pracę nad płytą, nawet nie myślałam, że pojawi się na niej jakikolwiek duet. - Nie sądziłam, że współpraca ze mną będzie dla artystów w jakiś sposób czymś wyjątkowym, fajnym i czymś, w co chcieliby zaangażować się. Duety, które są na płycie i moi goście to wyniki bardzo spontanicznej akcji. Jestem tym szczerze wzruszona, że tak udało się - twierdzi gość Jedynki.

W utworze "Boję się o Ciebie" możemy usłyszeć Kaśkę Sochacką z Vito Bambino. Oboje śpiewają o miłości, ale jakby w różnych perspektywach. Artystka zdradza, że kiedy utknęła jedynie na zwrotce i refrenie tej piosenki, poprosiła Vito Bambino o pomoc. - Mateusz posłuchał tego numeru i strasznie się nim zajawił. Zażartował, że najchętniej dograłby się do niego. Powiedziałam, że byłoby ekstra i spróbujmy. Cieszę się, że doszło do tej współpracy, bo Mateusz wniósł do numeru bardzo dużo - słyszymy.

Źródło: Kaśka Sochacka - Topic/"Boję się o Ciebie"

Jaka jest Kaśka Sochacka?

Kaśka Sochacka z jednej strony jest energiczna, energetyczna i zadziorna w swoim głosie, a z drugiej strony jej piosenki opisują emocje i są zaśpiewane w bardzo subtelny sposób. Jak udaje się połączyć te skrajności?

- Myślę, że jest we mnie dużo rzeczy. Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzę, żeby ona była szczera i prawdziwa. Ta pierwsza płyta na pewno tak brzmi. Co będzie dalej? Zobaczymy. Prawdziwie będzie cały czas, ale może kiedyś pojawi się trochę więcej tego pazura - zdradza Kaśka Sochacka.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadziła: Ula Kaczyńska 

  Gość: Kaśka Sochacka (piosenkarka)

  Data emisji: 22.03.2021 

  Godzina emisji: 13.27

  DS

  Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA

  Czytaj także

  Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

  Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
  - Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Czarne Złoto Warszawy". Ćirlić: płyty zawsze pojawiały się na giełdach

  Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:27
  - W sklepach płytowych w czasach Polski Ludowej było dosyć trudno o płyty, ponieważ szybko znikały z półek - opowiada w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandar Ćirlić, reżyser filmu "Czarne Złoto Warszawy". Jego produkcja jest dokumentem ukazującym zjawisko warszawskiej kultury winylowej z perspektywy ludzi, bez których nie mogłaby zaistnieć.
  rozwiń zwiń