"All About Me". Marta Król: zwyciężył głód własnych kompozycji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:43
- Przyszedł taki czas, kiedy dojrzałam do napisania własnych piosenek. Poczułam, że jestem gotowa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marta Król, która właśnie wydała swoją najnowszą płytę "All About Me". Album został zaaranżowany przez wybitnego pianistę Pawła Tomaszewskiego.
Marta Król i Paweł Tomaszewski
Marta Król i Paweł TomaszewskiFoto: Jacek Konecki/ PR

Benedek-fot.promo 1200.jpg
Powrót kultowego T.Love. Jan Benedek: pracujemy nad płytą
Posłuchaj
14:12 2021_03_25 13_28_28_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Marta Król przyznaje, że w kwestii aranżacji po raz kolejny zaufała Pawłowi Tomaszewskiemu (Muzyczna Jedynka)

"All About Me" to już czwarta płyta w dorobku Marty Król. Jej najnowsza produkcja jest różnorodna. Znajdziemy w niej stylistyki związane z jazzem, popem, soulem czy bossa novą. - Czuję się bardzo szczęśliwa i spełniona, ale jednocześnie też zmęczona, ponieważ wydanie kolejnej płyty było dla mnie bardzo dużym wysiłkiem. Towarzyszą mi różne emocje, ale przede wszystkim jest to radość - komentuje Marta Król.

Źródło: Marta Król/"Zmienia mnie czas"

Teksty i melodie z szuflady

Marta Król jest autorką słów i kompozytorką części utworów znajdujących się na płycie. - Przyszedł taki czas, kiedy dojrzałam do napisania własnych piosenek. Poczułam moment gotowości. Zwlekałam długo, bo nie czułam się wcześniej gotowa, ale trzy lata temu zaczęłam pisać pierwsze teksty i melodie do szuflady. Zwyciężył głód własnych kompozycji i tak powstał ten projekt, który jest dla mnie przełomowy ze względu na to, że jest głównie autorski - twierdzi artystka.

Na płycie możemy usłyszeć takie utwory jak "Bądźmy" czy "Zmienia mnie czas". - Utwór "Bądźmy" powstał jako pierwszy i był też pierwszą aranżacją, jaką otrzymałam. Autorem tekstu jest bardzo mi bliski Janusz Onufrowicz. Utożsamiam się z tym tekstem i bardzo go czuję sobą. "Zmienia mnie czas" także jest mi szczególnie bliski. Tekst i melodię napisałam wraz z moim przyjacielem ze szkolnej ławy. Jest taki życiowy i nawiązuje do przemijania, które dotyka każdego człowieka. Jest nieco nostalgiczny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu - słyszymy.

Trasa koncertowa latem?

Wokalistka przyznaje, że w kwestii aranżacji po raz kolejny zaufała Pawłowi Tomaszewskiemu. - Jest autorem wszystkich aranżacji na płycie. Po raz kolejny nie zawiodłam się - słyszymy.

- Bardzo czekam na koncerty i pierwsze plany już są, żeby zagrać ten projekt wraz z końcem lata. Zobaczymy, czy będzie nam to dane (ze względu na pandemię koronawirusa - red.), ale bądźmy dobrej myśli - dodaje Marta Król.

Czytaj także:


  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadził: Paweł Sztompke 

  Gość: Marta Król (wokalistka)

  Data emisji: 25.03.2021 

  Godzina emisji: 13.28

  DS

  Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke Muzyczna Jedynka

  Czytaj także

  "Każdy kolejny krok nas rozwija". Halina Mlynkova o nowym singlu

  Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:31
  - Ten utwór jest o odrodzeniu i przemyśleniu tego, co było. Po prostu o pokazaniu kolejny raz siły - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova, która wydała właśnie singiel zatytułowany "Szkło". W jaki sposób artystka tworzy kolejne materiały w czasach pandemii?
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Wojciech Cugowski: udało się zrobić dobrą płytę

  Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 15:22
  14 kwietnia 2021 zapowiadana jest premiera płyty "Be There" Wojciecha Cugowskiego i zespołu Kruk. Promuje ją singiel "Rat Race". - Na tę płytę długo się umawialiśmy - zdradza w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Cugowski.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021. "Wziąłem na siebie sporą odpowiedzialność"

  Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 16:42
  Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie. - Jestem dobrej myśli. Piosenka "The Ride" ma szansę spodobać się szerszej publiczności w Europie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. Jak wyglądają jego przygotowania do tego prestiżowego konkursu?
  rozwiń zwiń