Powstanie album "Klubowe 2"? Tymek: teraz robię to w zupełnie inny sposób

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 17:03
Album "Klubowe" wydany w 2019 roku przerodził się w duży projekt poprzez utwór "Język ciała" mającym przepowiadać zabawę muzyką i zabawę dzięki muzyce. W następnym roku powstanie kolejna płyta z muzyką klubową. - Znalazłem nowy sposób na to, jak tę płytę zaprezentować - powiedział Tymek w "Muzycznej Jedynce". 
Okładka płyty Klubowe z 2019 roku
Okładka płyty "Klubowe" z 2019 roku Foto: mat. prasowe

Artysta zapowiedział, że w 2022 roku wyda aż 10 utworów klubowych, a tymczasem pracuje nad innym projektem. - Muzyka klubowa będzie na następny rok. W tym momencie pracuje nad albumem z Wojtkiem Urbańskim. Jestem w tym momencie we Francji i mamy jedną z ostatnich sesji - podkreślił raper. - Jest to bardzo poważny i dojrzały materiał instrumentalny, wiec najpierw będzie to, a potem "Klubowe", dlatego, że lubię kontrasty w tym wszystkim - zdradza gość audycji. 

źródło: KayaxTV/Youtube


"Polska Ballada"

Tymek nieustannie zaskakuje. W ostatnim czasie zaprezentował singiel "Polska Ballada", nad którym pracował Favstem i Lucassim. Teledysk do utworu jest utrzymany w klimacie cyberpunkowych produkcji anime z lat 90' i jest dziełem zdolnego grafika Ribowskiego, dla którego jest to debiut klipowy. 


Posłuchaj
11:03 2021_03_26 14_24_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Tymek o nowych projektach (Muzyczna Jedynka)

 

Wyjątkowy singiel powstawał nie tylko w Polsce ale i w Tokio. Jak robi się polski utwór na jednym z najsłynniejszych skrzyżowań Shibuya Crossing w Tokio? - To jest ciekawe, bo ja dokładnie w zeszłym roku byłem u Krzysia Gonciarza w Tokio i nagrywaliśmy sobie filmiki. Wtedy szedłem przez Shibuya Crossing i tak sobie pomyślałem, że fajne są te billboardy i fajnie by było na takim billboardzie być - opowiadał Tymek. - Została narysowana animacja i był pomysł, żeby to opublikować, a ze względu na to, że Krzyś Gonciarz jest na miejscu, umożliwił to - dodał.

źródło: Odrodzenie/Youtube

Czytaj również: 

***

Kariera Tymka zaczęła się od współpracy z Pokahontaz i gościnnej zwrotki w utworze "Kalendarze". To przełomowy punkt w raperskiej karierze Tymoteusza Buckiego - bo tak brzmi pełne nazwisko muzyka. Od tamtego momentu Tymek wydał trzy albumy: "JestemTymek" (2017), "Sono" (2018), "Klubowe" (2019). 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Tymek (raper, wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 26.03.2021 r. 

Godzina emisji: 14.26

mat. prasowe/ans

Czytaj także

ALICJA: moim muzycznym marzeniem jest nagranie debiutanckiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 16:50
Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. ALICJA, czyli Alicja Szemplińska, jest zwyciężczynią X Edycji The Voice Of Poland oraz Szansa na sukces. Eurowizja 2020. W "Muzycznej Jedynce" opowiedziała o swojej muzycznej drodze oraz trzecim wydanym singlu pt. "Gdzieś'. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spodobała mi się melodia, od razu napisałam do niej tekst". sanah o kulisach powstania nowego utworu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 16:20
Młoda i niezwykle utalentowana wokalistka - sanah, jedna z gwiazd tegorocznych koncertów "Lata z Radiem" rozmawiała ze Zbigniewem Zieglerem o nowym singlu "No sory" promującego debiutancką płytę artystki oraz o dalszych planach zawodowych. 
rozwiń zwiń