Dorota Miśkiewicz: chciałam, żeby na płycie znalazły się utwory taty, które znałam z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:50
Na rynku muzycznym ukazała się najnowsza płyta "Nasza Miłość" Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza, czyli córki i ojca, którzy zrealizowali pierwszy wspólny projekt. - Chciałam, żeby na tej płycie znalazły się utwory taty, które znałam z dzieciństwa - zdradza Dorota Miśkiewicz. 
Dorota Miśkiewicz
Dorota MiśkiewiczFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

CEZ_9017 Dorota Miśkiewicz koncert 1200.jpg
"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"

Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz występowali razem wielokrotnie, ale nigdy wcześniej nie udało im się nagrać wspólnej płyty w ramach specjalnie przygotowanego programu. Pomysł wydania takiej płyty wyszedł od Doroty, która nie ukrywa, że "Nasza Miłość" jest jej osobistym prezentem z okazji 70. urodzin taty.


Posłuchaj
13:28 2021_03_30 13_20_45_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz o albumie "Nasza Miłość"

 

- Uznałam, że skoro tata kończy w tym roku 70 lat, to jest idealny moment, żeby nagrać płytę i mam nadzieję, że pandemia pozwoli nam nagrać również parę koncertów - mówi w "Muzycznej Jedynce" Dorota Miśkiewicz. 

Źródło: Dorota Miśkiewicz/Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz, "Nasze senne sprawy"

Poważnym filarem płyty jest także brat Doroty, Michał Miśkiewicz, znany perkusista, nagrywający dla niemieckiej wytwórni ECM. 

Utwory Henryka Miśkiewicza

Większość utworów, które znalazły się na płycie, skomponował Henryk Miśkiewicz - są wśród nich napisane przez niego wiele lat temu melodie instrumentalne, do których dopiero teraz stworzone zostały teksty. Należy do nich chociażby skomponowana przez Henryka w wieku 16 lat ballada "Słowa w głowie" z tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Na płycie "Nasza Miłość" pojawiła się także piosenka z tekstem Grzegorza Turnaua. 


okładka albumu
okładka albumu

Koncerty w czasie pandemii 

Dorota Miśkiewicz przyznaje, że artystom bardzo brakuje koncertów granych w plenerze z udziałem publiczności. - Miejmy nadzieję, że za chwilę wszystko się otworzy i będziemy mogli grać koncerty w plenerze - mówi. 

Jak dodaje Henryk Miśkiewicz, koncerty z udziałem publiczności są dla muzyków pewnego rodzaju świętem. -Przy koncertach online człowiek ma nadzieję, że tam po drugiej stronie ekranu ktoś jest, jednak nie ma tej bliskości, jaka jest przy koncercie plenerowym - wyjaśnia. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Goście: Dorota Miśkiewicz (wokalistka jazzowa), Henryk Miśkiewicz (saksofonista)

Data emisji: 30.03.2021 r. 

Godzina emisji: 13.20 

mat prasowe/ans

Czytaj także

Sławomir z nowym teledyskiem. "Niesiemy dużo dobrej energii"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 15:49
- Chciałbym państwu wysłać dużo słońca, radości oraz zaszczepić was w tych czasach witaminą D - mówi o teledysku "Będę z nią" Sławomir, zwracając się bezpośrednio do słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia. Popularny piosenkarz nagrał kolejny hit, który już teraz bije rekordy wyświetleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"All About Me". Marta Król: zwyciężył głód własnych kompozycji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:43
- Przyszedł taki czas, kiedy dojrzałam do napisania własnych piosenek. Poczułam, że jestem gotowa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marta Król, która właśnie wydała swoją najnowszą płytę "All About Me". Album został zaaranżowany przez wybitnego pianistę Pawła Tomaszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie album "Klubowe 2"? Tymek: teraz robię to w zupełnie inny sposób

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 17:03
Album "Klubowe" wydany w 2019 roku przerodził się w duży projekt poprzez utwór "Język ciała" mającym przepowiadać zabawę muzyką i zabawę dzięki muzyce. W następnym roku powstanie kolejna płyta z muzyką klubową. - Znalazłem nowy sposób na to, jak tę płytę zaprezentować - powiedział Tymek w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń