Patrycja Kosiarkiewicz i Kombi ze wspólnym singlem

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:23
Współpraca Patrycji Kosiarkiewicz z zespołem Kombi zaczęła się od nagrania singla, ale wszystko wskazuje na to, że zakończy się nagraniem całej płyty. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia lider zespołu Kombi Sławomir Łosowski i Patrycja Kosiarkiewicz prezentują nowy utwór "Ale co z tego?". 
Patrycja Kosiarkiewicz i Sławomir Łosowski
Patrycja Kosiarkiewicz i Sławomir ŁosowskiFoto: Polskie Radio

Patrycja Kosiarkiewicz_663.jpg
Patrycja Kosiarkiewicz po latach powraca jako wokalistka

Piosenka "Ale co z tego?" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Kombi, która z okazji jubileuszu 45-lecia zespołu wydana będzie w 2021 r. Po nastrojowym "Minerale życia" grupa prezentuje teraz piosenkę dynamiczną i taneczną, gwarantującą świetną zabawę. 

Posłuchaj
12:30 2021_04_13 13_23_18_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Patrycja Kosiarkiewicz współpracuje z zespołem Kombi (Muzyczna Jedynka)

 

Współpracę zaproponował Sławomir Łosowski. - Bardzo jestem szczęśliwy i zadowolony, bo świetnie się ta współpraca układa - deklaruje. Patrycja Kosiarkiewicz również jest zadowolona ze współpracy, tym bardziej że uważa, iż od lidera Kombi bardzo dużo się nauczyła.

źródło: Kombi/Youtube 

Patrycja Kosiarkiewicz przyznaje, że dla niej współpraca też jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza że pisze dla zespołu teksty. A przed nią piosenki dla Kombi pisali Marek Dutkiewicz i Jacek Cygan, mistrzowie w tworzeniu hitów. Sławomir Łosowski zapewnia, że jest z tych piosenek bardzo zadowolony. - Są znakomicie napisane i idealnie pasują do tego, o co mi chodziło w danym utworze - mówi.

Piosenki na płytę są już gotowe. Utwory są jeszcze uzupełniane muzyka instrumentalną. Twórcy nie spieszą się z ich wydaniem, bo wcześniej chcą jeszcze zaprezentować dwa single. - Bo jeśli najpierw ukaże się płyta, to prezentowanie później singli ma mały sens - zauważa. Zespół jest teraz na etapie decydowania, do której piosenki nagrywać wideo. Chcielibyśmy, żeby te single były taką naszą najbardziej radosną twórczością - deklaruje.

Oboje nie wykluczają zaśpiewania pewnego dnia w duecie. Teraz czekają na pierwszy wspólny koncert.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Goście: Patrycja Kosiarkiewicz (piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów), Sławomir Łosowski (lider zespołu Kombi)

Data emisji: 14.04.2021 

Godzina emisji: 13.23

ag


Czytaj także

Artystyczne pół wieku Sławomira Łosowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 10:35
Sławomir Łosowski wspomina, że kiedy w 1969 roku powstał zespół Kombi, to na początku nie mieli własnych kompozycji i grali utwory wykonawców ery Woodstock, czyli Hendricksa czy Cream, sięgali też do Animalsów i Procol Harum. Przyznaje, że ta muzyka do dziś cieszy słuchaczy i to również tych młodych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombi wydaje nową płytę... i klip w stylu vaporwave

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 15:38
Singlem promujący krążek podsumowujący 50-lecie twórczości Sławomira Łosowskiego jest uwspółcześniona wersja "Bez ograniczeń energii", ścieżki dźwiękowej z nadawanego do 2007 roku młodzieżowego programu telewizyjnego "5-10-15", którego był czołówką.
rozwiń zwiń