Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy. Wolsztyński: "Zaczynamy w Bydgoszczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:43
Już w czerwcu w Bydgoszczy odbędzie się Koncert Galowy XIII Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie". - Mam nadzieję, że uda się nam przeprowadzić go z publicznością - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu. W tym roku przypada 30. rocznica śmierci Andrzeja Zauchy.
Andrzej Zaucha i Monika Borys
Andrzej Zaucha i Monika BorysFoto: Krzysztof Świderski/PAP

Natasza Urbańska 1200.jpg
"Nowoczesna i ma w sobie bluesa". Natasza Urbańska o swojej muzyce
Posłuchaj
09:06 2021_04_16 14_32_19_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Krzysztof Wolsztyński zdradza, że w tym roku możemy spodziewać się koncertowego tournée po Polsce (Muzyczna Jedynka)

Andrzej Zaucha był znanym wokalistą rhythm-and-bluesowy i jazzowo-popowym, saksofonistą altowym i perkusistą, a także aktorem oraz artystą kabaretowym. Nagrał takie hity, jak m.in. "Byłaś serca biciem", "Baw się lalkami", "C'est la vie - Paryż z pocztówki" i "Siódmy rok".

Źródło: Andrzej Zaucha/"Byłaś serca biciem"

Finał 22 czerwca w Bydgoszczy

W tym roku odbędzie się już trzynasta edycja festiwalu poświęconego temu znanemu artyście. - Ze względu na COVID-19 festiwal wygląda trochę inaczej. Do 22 kwietnia osoby zainteresowane wystartowaniem w festiwalu, wysyłają do nas swoje nagrania. Następnie jurorzy wybiorą 15-20 najlepszych i w maju odbędzie się półfinał. Finał planujemy na 22 czerwca. Mam nadzieję, że uda się ten koncert przeprowadzić z publicznością - zapowiada Krzysztof Wolsztyński.

Gość Jedynki wyjaśnia, że w pierwszej części finałowego koncertu wystąpią młodzi wokaliści, którzy właśnie wchodzą na arenę polskiej piosenki i którym marzy się taka kariera, jak na przykład Darii Zawiałow, zwyciężczyni 8. edycji konkursu. Obok finalistów usłyszymy również znanych artystów, którzy zaśpiewają utwory Andrzeja Zauchy.

Tournée po Polsce

Krzysztof Wolsztyński zdradza, że w tym roku możemy spodziewać się tournée po Polsce. - Zaczniemy w Bydgoszczy (koncert galowy - redakcja), a zamierzamy skończyć w Krakowie 10 października, czyli w 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. Pojedziemy też do Torunia i prawdopodobnie do Świnoujścia - słyszymy.

Pomysłodawca festiwalu dodaje, że trwają jeszcze rozmowy z innymi miastami, więc możliwe, że koncerty odbędą się nie tylko w Bydgoszczy, Toruniu, Świnoujściu i Krakowie.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadził: Paweł Sztompke 

  Gość: Krzysztof Wolsztyński (pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie")

  Data emisji: 16.04.2021 

  Godzina emisji: 14.32

  DS

  Czytaj także

  Powrót kultowego T.Love. Jan Benedek: pracujemy nad płytą

  Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:19
  O tym, że zespół T.Love znowu pojawi się na muzycznej scenie, mówi się już od jakiegoś czasu. - Stary T.Love powróci. Ten, który pamięta wiele osób i ceni sobie te czasy i te płyty - potwierdza w Programie 1 Polskiego Radia Jan Benedek. Jak wyglądają prace nad nową płytą?
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Reggaeside z nowym coverem. "Shape of You" muzycy zinterpretowali w swoim stylu

  Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 13:20
  Jako Reggaeside grają od dziewięciu lat. W ich muzyce znajdziecie reggae, funk, a nawet odrobinę popu. Teraz wydali cover utworu "Shape of You" Eda Sheerana. - Reggaeside gra własne kompozycje, ale od czasu do czasu staramy się robić niespodzianki słuchaczom, odświeżać różne numery i grać je zupełnie inaczej niż oryginał - mówi Mateusz Deredas, jeden z liderów ośmioosobowej ekipy.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Czasami lubię mocniej zaśpiewać". Daria Zawiałow o nowej płycie

  Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:19
  - Moje albumy zawsze są eklektyczne, więc tym razem też nie będzie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Piosenkarka zapowiedziała, że jej najnowsza płyta "Wojny i noce" ukaże się już 11 czerwca. Usłyszymy na niej również Dawida Podsiadłę.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Aneta Figiel w repertuarze Kabaretu Starszych Panów

  Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:30
  Na albumie "Aneta Figiel i Starsi Panowie. Zupełnie inna historia", który jest "Płytą tygodnia" w Programie 1 Polskiego Radia, znalazły się piosenki z Kabaretu Starszych Panów. - Teksty Jeremiego Przybory są dla mnie absolutnie mistrzostwem. Już jakiś czas temu myślałam, żeby się z tym zmierzyć - powiedziała Aneta Figiel w "Muzycznej Jedynce". 
  rozwiń zwiń