Plastic z nową płytą. "Jest optymistyczna i taneczna"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:04
Światło dziennie ujrzał właśnie czwarty album studyjny zespołu Plastic. - Jest optymistyczny i taneczny, ale znajdują się na nim też utwory bardziej kontemplacyjne i niestety smutne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Burcan.
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic Foto: G. Śledź/Polskie Radio

Posłuchaj
08:25 2021_04_26 13_28_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zespół Plastic planował wydać tę płytę już w poprzednim roku (Muzyczna Jedynka)

Płyta "SPACE" miała premierę w ostatni piątek. - Mamy nadzieję, że słuchaczom się podoba. Przez weekend mieliśmy już pierwszy odzew. Jesteśmy bardzo pozytywnie naładowani energią od naszych fanów - komentuje Agnieszka Burcan.

Źródło: Plastic Official/Plastic, "Dream Dancing"

Cel? Poprawić humor słuchaczom

Piosenkarka zauważa, że album "SPACE" jest optymistyczny i taneczny. Można na nim znaleźć również utwory bardziej kontemplacyjne i smutne. - Chociaż to nie leży w naszej naturze, więc raczej liczymy na to, że poprawimy wszystkim humor naszą płytą - dodaje.

Lena Piękniewska PR1 1200.jpg
Lena Piękniewska: naszym obowiązkiem jest poznanie losów tych bohaterów

- Nasz album promuje piosenka "Dream Dancing", która ukazała się kilkanaście dni przed premierą płyty - przekazuje Paweł Radziszewski.

Paweł Radziszewski zdradza, że już rok temu można byłą ją usłyszeć w filmie "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy.

Premiera przesunięta o rok

Jak okazuje się, zespół Plastic planował wydać tę płytę już w poprzednim roku, ale data premiery została przesunięta ze względu na pandemię.

- W tym czasie wydawaliśmy single. Być może były inne niż te, które ukazałyby się, gdyby nie było pandemii, ponieważ trochę zmieniliśmy pogląd i spojrzenie na naszą płytę. Niektóre utwory mają trochę inną wymowę i to także z tego powodu, że to, co dzieje się na świecie, wpływa na nasz odbiór tych piosenek - wyjaśnia Agnieszka Burcan.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Goście: Agnieszka Burcan, Paweł Radziszewski (Plastic)

Data emisji: 26.04.2021 

Godzina emisji: 13.28

DS

Czytaj także

Niezwykła płyta "Phoenix". Wawrowski: koncert Różyckiego pisany był w trakcie powstania

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 14:53
Janusz Wawrowski nagrał album, o którym mówi się, że zawiera muzykę znaną i nieznaną. - Na płycie znalazł się koncert Piotra Czajkowskiego, znany melomanom na całym świecie, ale również odnaleziony przeze mnie koncert Ludomira Różyckiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Wawrowski. Dlaczego ten drugi koncert jest taki niezwykły?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski pracuje nad nową płytą. "Teksty o zwykłym i niezwykłym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 17:07
- Ten rok był bardzo bogaty w różne przemyślenia. W związku z tym cały album będzie wiązał się w warstwie tekstowej z tym chyba najdziwniejszym okresem, jaki udało mi się przeżyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leski. Światło dziennie ujrzał jego najnowszy singiel "Supersam", będący zapowiedzią przygotowywanej płyty.
rozwiń zwiń