Anna Jurksztowicz w wiosennej odsłonie. Wokalistka prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:42
"Wiosennie" to już czwarty singiel promujący najnowszy, jubileuszowy album Anny Jurksztowicz pt. "Jestem taka sama". - Mam nadzieję, że ten utwór wejdzie do kanonu wiosennych piosenek - mówi wokalistka "Muzycznej Jedynce".  
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Anna Jurksztowicz 1200.jpg
Anna Jurksztowicz. "Jestem taka sama" - nowa płyta z przesłaniem

Płyta ukazała się 4 września 2020, a przygotowana została z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki, stanowiąc syntezę jej muzycznych poszukiwań łączących pop i nastrojowe melodie. - Postanowiłam celebrować jubileusz swojej pracy artystycznej i ta płyta posłużyła do tego, żeby uczcić tę rocznicę - podkreśla Anna Jurksztowicz. 

źródło: Anna Jurksztowicz/Youtube

- Chciałabym mieć taki cykl, gdyż już mam piosenkę o zimie - "Zima lubi dzieci", teraz przyszedł czas na piosenkę "Wiosennie" - zdradza. - Na nowej płycie pojawia się również utwór "Ocieplenie", który opowiada o porównywaniu uczuć, romantycznych relacjach. To jest bardzo fajny temat, wielu autorów tekstów się tego podejmuje - dodaje. 

Posłuchaj
10:45 2021_04_27 13_22_48_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Anna Jurksztowicz o nowym utworze "Wiosennie". (Muzyczna Jedynka)

 

Album "Jestem taka sama" powstawał w składzie profesjonalnych i wybitnych artystów. Znajdziemy na nim 14 utworów skomponowanych przez Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego, a teksty do piosenek napisali: Jacek Cygan, Andrzej Saramonowicz, Michał Zabłocki i Patrycja Kosiarkiewicz.

źródło: Anna Jursztowicz/Youtube

Nowoczesne brzmienie starych piosenek

Anna Jurksztowicz zapowiada również wydanie swoich przebojów, pochodzących z płyty "Dziękuję nie tańczę", w nowych aranżacjach. - Z tej okazji, że mamy rocznicę, chciałam poinformować, że nagrałam raz jeszcze wszystkie piosenki z tego albumu i w tym roku będę je publikować - oznajmia. - Wszystkie te utwory będą miały bardziej nowoczesne brzmienie - dopowiada. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Anna Jurksztowicz (wokalistka)

Data emisji: 27.04.2021 r. 

Godzina emisji: 13.22

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Edward Hulewicz o życiu. "Bądźmy na nie otwarci, to nas odmładza"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 16:00
- Utarło się przekonanie, że w moim wieku właściwie nie powinno oczekiwać się od losu zbyt wiele. Nieprawda! Przełamujmy ten stereotyp - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Edward Hulewicz. Ten popularny piosenkarz jest obecny na polskiej scenie muzycznej od lat 60.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 godzin". Witek Łukaszewski prezentuje swój najnowszy album

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:23
Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Witka Łukaszewskiego zatytułowany "12 godzin". Jest to pierwsza od wielu lat płyta wydana przez Radio Poznań. Dystrybucji płyt podjęła się firma GAD Records, która od 2008 roku zajmuje się wydawaniem płyt m.in. z muzyką rockową, filmową, jazzem. 
rozwiń zwiń