15. Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:25
Festiwal "Moja Wolności" poświęcony twórczości Jonasza Kofty zaplanowany jest na 5 i 6 czerwca tego roku. - Mam nadzieję, że nic się nie zmieni - mówi Jerzy Mamcarz, organizator festiwalu. Jego zdaniem 15. edycja to już mały jubileusz.
Plakata imprezy
Plakata imprezyFoto: mat. promocyjne

Kofta_663_364.jpg
Jonasz Kofta – jaki był naprawdę, nie wie nikt

Gość Programu 1 Polskiego Radia przedstawia program imprezy. 5 czerwca to dzień konkursowy. Uczestników oceni jury w składzie: Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Jerzy Mamcarz (przewodniczący), Piotr Bakal, Stanisław Klawe, Jan Kazimierz Siwek, Paweł Sztompke. - Poziom konkursu od lat jest bardzo wysoki, co niezmiernie cieszy - mówi Jerzy Mamcarz.

Posłuchaj
11:15 2021_04_29 13_25_53_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Jerzy Mamcarz o 15. Festiwalu im. Jonasza Kofty (Muzyczna Jedynka)
 

 

jonasz kofta 1200.jpg
Jonasz Kofta, czyli jeden z największych liryków polskiej piosenki

6 czerwca to Koncert Finałowy. Wystąpią laureaci 2021 roku, artyści i przyjaciele Warszawskiej Sceny Bardów. - Zwyczajem u nas jest, aby koncert finałowy rozpoczynał laureat głównej nagrody roku ubiegłego i w tym przypadku jest to Gabriela Kurzac, zdobywczyni Złotego Klucza 2020 - dodaje Jerzy Mamcarz.


Serwis specjalny o Jonaszu Kofcie Serwis specjalny o Jonaszu Kofcie

Impreza odbędzie się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Festiwal jest skierowany do solistów i zespołów wokalnych, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.

Podczas festiwalu uczestnicy zaprezentują dwa utwory słowno-muzyczne, w tym minimum jeden utwór autorstwa Jonasza Kofty. Drugi powinien powinien dotyczyć szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów…) lub być utworem autorskim, powstałym w poetyce patrona festiwalu.

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej piosenkami "Zbyt późno" w wykonaniu Jerzego Mamcarza oraz "Radość o poranku" do słów Jonasza Kofty.

Źródło: Polskie Radio/Stefan Friedmann o współpracy i przyjaźni z Jonaszem Koftą

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Jerzy Mamcarz (poeta śpiewający, organizator festiwalu "Moja Wolności" poświęconego twórczości Jonasza Kofty)

Data emisji: 29.04.2021 

Godzina emisji: 13.25

agCzytaj także

Ilu było Jonaszów Koftów? Biograf o słynnym artyście

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:00
- Nie da się uchwycić jednego Jonasza Kofty, każdy ma o nim swoją prawdę, swoje wspomnienie. Ja te puzzle składam – podkreślał Piotr Derlatka, autor książki "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

On się wcale nie chwalił, on niestety po prostu miał talent - wspominaliśmy Jonasza Koftę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 18:00
- Ten elegancki mężczyzna z nutą cyganerii to była persona sceniczna. On ją bardzo lubił, ale oczywiście nie był taki na co dzień. Nie był uduchowionym artystą z głową w chmurach, tylko normalnym facetem z poczuciem humoru - wspominał w Dwójce Piotr Kofta, syn Jonasza.
rozwiń zwiń