"Myślałam o szachach naszego życia". Beata Kozidrak o nowej piosence

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 16:23
- Pisząc ten tekst, myślałam o szachach naszego życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Beata Kozidrak. "Gambit", bo o ten utwór chodzi, jest zapowiedzią jej czwartego solowego albumu. Beata Kozidrak niedawno wydała również autobiografię, która już zbiera pochlebne recenzje.
Beata Kozidrak
Beata KozidrakFoto: Forum / Forum

Gutek Forum 1200.jpg
"Zawsze byłem otwarty na różne gatunki". Gutek o nowym projekcie
Posłuchaj
16:35 2021_05_07 14_20_27_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Gambit" jest zapowiedzią czwartego solowego albumu Beaty Kozidrak (Muzyczna Jedynka)

Kilka dni temu Beata Kozidrak obchodziła 61. urodziny. Z tej okazji piosenkarka zrobiła niespodziankę swoim fanom i zaprezentowała singiel zatytułowany "Gambit". Jak przyznaje, pisząc tekst do tego utworu, myślała o szachach naszego życia.

- W szachach mamy króla i królową, czyli mężczyznę i kobietę. Zamiast siebie wspierać, to oni rywalizują i walczą ze sobą. Tak też bywa w życiu - komentuje artystka.

W sieci pojawił się także teledysk. - Pomysł oddałam młodym twórcom. Scenariusz bardzo mi się spodobał, ponieważ nie był oczywisty i rzucał jakby kolejne światło na mój tekst (…). Nie pokazał szachów, tylko pewną walkę, co bardzo mnie zaskoczyło, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest tam dużo również takich życiowych, trudnych sytuacji - opowiada Beata Kozidrak.

Źródło: Beata Kozidrak/"Gambit"

Premiera płyty za rok

"Gambit" jest zapowiedzią czwartego solowego albumu Beaty Kozidrak. - Płyta nie jest jeszcze gotowa, ale mam już połowę materiału. Trochę odłożyłam pracę w studiu, ponieważ pisałam książkę, a później nastąpiła jej silna promocja. Niemniej powstają kolejne piosenki. Nad każdą z nich pochylaliśmy się z osobna i każda ma swój klimat. Mimo że powstawały w trudnym czasie pandemii, mają w sobie bardzo dużo optymizmu i takiego fajnego, energicznego spojrzenia na życie - twierdzi Beata Kozidrak.

Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2022 roku. - Na razie chcemy was obsypać singlami, bo jest z czego wybierać - zwraca się do słuchaczy radiowej Jedynki Beata Kozidrak.

"Beata. Gorąca krew"

Piosenkarka wydała niedawno autobiografię "Beata. Gorąca krew". Książka zebrała już wiele pozytywnych komentarzy.

- Miałam pomysł, żeby moja opowieść biograficzna była inna od wszystkich. Bardzo lubię czytać książki biograficzne różnych aktorów i artystów, więc też miałam swoje spostrzeżenia, że jeśli napiszę biografię, to ona będzie miała trochę inną konstrukcję. Myślę, że fajnie się ją czyta, ponieważ jest lekka i opisuje ważne momenty, które przeżyłam, oraz ważnych ludzi, którzy mnie ukształtowali - zauważa Beata Kozidrak.

Piosenkarka zdradza, że opisuje w książce, w jakich okolicznościach powstawały jej największe hity, m.in. "Biała armia".

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Beata Kozidrak (wokalistka)

Data emisji: 7.05.2021

Godzina emisji: 14.20

DS

Czytaj także

Andrzej Piaseczny o albumie "50/50": otwieram się na nowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 14:21
Tydzień przed premierą najbardziej tanecznego albumu w karierze "50/50" Andrzej Piaseczny wyjaśnia, skąd wzięły się zmiany w jego artystycznym życiu. - Staram się nie być zamkniętym człowiekiem - deklaruje. Opowiada też o kulisach powstania najnowszego albumu, który jest promowany singlową piosenką "Przedostatni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Majcher: Zakopane jest muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 16:21
W związku z 17. Wiosną Jazzową w piątek (30.04) nad Zakopanem latał dron o nazwie "Jaskółka", sącząc z własnych głośników synkopowane rytmy. - W Zakopanem wszystko jest muzyką - przekonuje Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. Ma nadzieję, że dron to symbol otwarcia, końca lockdownu, i teraz będzie już tylko lepiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Kowalski - człowiek od wiosny

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 16:25
Muzyk we wszystkich wywiadach przekonuje, że wiosna jest w nim. Ma o tym świadczyć utwór "Wiosna we mnie", przygotowany na planowaną pierwszą płytę. Piosenka została upubliczniona w listopadzie. - Czułem, że w listopadzie jest potrzeba przekazania ludziom utworu, który daje światło, daje nadzieję - mówi.
rozwiń zwiń