"Wydobywamy emocje z głębi serca". Jarecki zapowiada nowy album

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:56
Jarecki szykuje się do wydania trzeciej płyty zatytułowanej "Totem". - Będzie ona jak zwykle bardzo zróżnicowana stylistycznie, ponieważ w studiu trochę chorujemy na nieuleczalną schizofrenię muzyczną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarecki. Co dokładnie usłyszymy na jego najnowszym albumie?
Jarecki
JareckiFoto: mat. promocyjne Def Jam Recordings Poland / Universal Music Polska

Beata Kozidrak Forum 1200.jpg
"Myślałam o szachach naszego życia". Beata Kozidrak o nowej piosence
Posłuchaj
13:28 2021_05_10 13_17_13_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Totem" to album z muzyką o wzbogaconym kontekście słownym. Są na nim ważne emocje, ale też natura, przyroda i ekologia (Jedynka/Muzyczna Jedynka)

Zgodnie z zapowiedziami, "Totem" ma być najlepszym i najpełniejszym albumem Jareckiego. Artysta obierze na nim nowy kierunek związany z kolejną odmianą muzyki soulowej. - Cieszę się, że wpadliśmy w ten temat i odkryliśmy przestrzeń, która wydobywa emocje z głębi serca - przyznaje Jarecki.

Źródło: Jarecki // Official/ "Co Dalej?"

Muzyczny patent

Płyta, która ukaże się już w lipcu, będzie bardzo zróżnicowana stylistycznie. - W studiu trochę chorujemy na nieuleczalną schizofrenię muzyczną, co zresztą było słychać na poprzednich płytach. Przemycamy na nich ulubione brzmienia z poprzednich epok i staramy się to wszystko ładnie zamykać jakąś melodyjną klamrą - twierdzi Jarecki.

Gość Jedynki wyjaśnia, na czym polega patent nawiązywania do tego, co było i filtrowania przez współczesne trendy. - To, co nam przechodzi przez serce, oddajemy w muzyce. Szukamy tej odpowiedniej przestrzeni i za pomocą dźwięków zdobywamy to, co nam leży na sercu - dodaje.

Piszą i śpiewają o życiu

"Totem" to album z muzyką o wzbogaconym kontekście słownym. Są na nim ważne emocje, ale też natura, przyroda i ekologia. - Piszemy po prostu o życiu. Poruszamy intymne opowieści o relacjach, miłości, przywiązaniu do natury, przekraczając często własne bariery - zauważa Jarecki.

- Naszym kolejnym singlem jest utwór "Od nowa". Przyspieszamy w nim rytm. Będzie trochę bardziej pod nóżkę i będzie skocznie, czyli po prostu idealnie na wiosnę. Mam nadzieję, że to będzie hit lata 2021 - słyszymy.

Co to jest groove?

Wiele osób mówi, że "Jarecki dobrze groovie". Czym jest wspomnianym groove? - To jest coś odpowiednio osadzone w rytmie. Dla mnie ten czarny groove cechuje się tym, że jest po prostu dużo grania do tyłu i nie wszystko jest w punkt. Czasami zdarzają się nawet delikatne fałszyki i niedociągnięcia oraz granie do tyłu, ale wszystko jest tak spójne i tak dobre, że groovie - tłumaczy Jarecki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Jarecki (muzyk)

Data emisji: 10.05.2021 

Godzina emisji: 13.17

DS

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA album

Czytaj także

Anna Jurksztowicz w wiosennej odsłonie. Wokalistka prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:42
"Wiosennie" to już czwarty singiel promujący najnowszy, jubileuszowy album Anny Jurksztowicz pt. "Jestem taka sama". - Mam nadzieję, że ten utwór wejdzie do kanonu wiosennych piosenek - mówi wokalistka "Muzycznej Jedynce".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny o albumie "50/50": otwieram się na nowe rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 14:21
Tydzień przed premierą najbardziej tanecznego albumu w karierze "50/50" Andrzej Piaseczny wyjaśnia, skąd wzięły się zmiany w jego artystycznym życiu. - Staram się nie być zamkniętym człowiekiem - deklaruje. Opowiada też o kulisach powstania najnowszego albumu, który jest promowany singlową piosenką "Przedostatni".
rozwiń zwiń