"Zmierzam w kierunku alternatywnego popu". Magda o swojej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:30
- Nadszedł ten czas, żeby w końcu pokazać szerszej publiczności coś swojego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magda. Piosenkarka znana dotąd m.in. ze śpiewania coverów, postanowiła pójść w kierunku alternatywnego popu.
Magda
MagdaFoto: Marcin Wasiołka/ mat. pras.

Rafał Brzozowski Jedynka 21200 .jpg
Rafał Brzozowski: przed nami kolejne próbne występy przed Eurowizją
Posłuchaj
10:18 2021_05_13 13_41_58_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mimo że Magda zajmuje się muzyką już od kilkunastu lat, dopiero teraz zaczyna być o niej słychać (Muzyczna Jedynka)

Magda od dzieciństwa związana jest z muzyką. Swoje pierwsze kroki wokalne stawiała na szkolnej scenie, a następnie na różnego rodzaju konkursach m.in. Małopolskich Talentów, którego została finalistką.

W świecie muzyki posługuje się tylko imieniem, co jak przyznaje, jest świadomym zabiegiem. - Zrobiliśmy to trochę na przekór, ponieważ wszyscy pytają, dlaczego tylko Magda, a ja odpowiadam, że dlaczego nie? Skoro wszyscy mają jakieś pseudonimy, to tutaj wystarczy po prostu Magda i każdy będzie wiedzieć po jakimś czasie, o którą dokładnie Magdę chodzi - wyjaśnia piosenkarka.

Źródło: Magda Music/Magda, "Każdy nowy świt"

Jest gotowa na własne utwory

Mimo że Magda zajmuje się muzyką już od kilkunastu lat, dopiero teraz zaczyna być o niej słychać.

- Wcześniej tak naprawdę współpracowałam z różnymi grupami, śpiewałam dużo coverów oraz śpiewałam w chórach, ale przyszedł taki czas, kiedy kilka osób namówiło mnie do nagrania czegoś swojego. Postanowiłam, że chyba jestem na tyle gotowa, żeby to pokazać szerszej publiczności - opowiada Magda.

W jakim kierunku ukształtował się jej styl wokalny? - Ostatecznie idę w stronę alternatywnego popu, czyli nie tego typowo komercyjnego, zachodniego popu, który dość mocno nas atakuje. Cieszę się, że młode pokolenie, takie jak Daria Zawiałow czy sanah, pokazuje nam taki inny kierunek popu. Dlatego też sama zmierzam w tym kierunku - twierdzi wokalistka.

Magda zapewnia również, że będzie starała się jak więcej śpiewać po polsku.

Co dalej?

Piosenkarka przyznaje, że razem z zespołem ma w planach debiutancką płytę, zaś w najbliższej przyszłości pojawi się kolejna nowa piosenka. - Co będzie w przyszłości, czas pokaże. Mam nadzieję, że uda się nagrać coś jeszcze z grupą, z którą współpracuję lokalnie - mówi Magda.

W ostatnim czasie Magda nagrała singiel "Każdy nowy świt", w którym namawia odbiorców do kształtowania rzeczywistości.

- Warto zastanowić się nad tym, jak podchodzimy do każdego dnia. Czy rzeczywiście uznajemy go za nowy dzień i możemy go przeżyć całkiem inaczej niż jak przeżyliśmy poprzedni dzień - uważa nasza rozmówczyni.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadząca: Anna Will

Gość: Magda (piosenkarka)

Data emisji: 13.05.2021

Godzina emisji: 13.41

DS

Zobacz więcej na temat: Anna Will MUZYKA Pop

Czytaj także

"Wydobywamy emocje z głębi serca". Jarecki zapowiada nowy album

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:56
Jarecki szykuje się do wydania trzeciej płyty zatytułowanej "Totem". - Będzie ona jak zwykle bardzo zróżnicowana stylistycznie, ponieważ w studiu trochę chorujemy na nieuleczalną schizofrenię muzyczną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarecki. Co dokładnie usłyszymy na jego najnowszym albumie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozyrska x Sieczak z debiutanckim albumem. "Będzie bardzo uczuciowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:57
Duet Kozyrska x Sieczak już niedługo wyda swoją debiutancką płytę. - Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, więc 25 czerwca będzie premiera albumu - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kozyrska-Sieczak. Jak to jest tworzyć w… małżeństwie?
rozwiń zwiń