Numer przywracający wspomnienia. Mrozu o piosence "Złoto"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 17:14
W piątek (21 maja) pojawił się nowy singiel Mrozu zatytułowany "Złoto". To zwiastun nowej płyty. - Myślę, że przeniesie nas w czasie i wzbudzi trochę sentymentu do lat 90. - mówi w radiowej Jedynce artysta. Dodaje, że ma nadzieję, iż urodzeni w latach 70. i 80. XX wieku będą kojarzyli ten utwór z wolnością i beztroską.
Mrozu na scenie Lata z Radiem
Mrozu na scenie "Lata z Radiem"Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Lato z Radiem 2020_koncert_Mrozu 1200.jpg
"Lato z Radiem": Mrozu zaśpiewał na wakacyjnej scenie radiowej Jedynki

Mrozu opowiedział w "Muzycznej Jedynce", jak powstała piosenka "Złoto". Trzech kumpli - on, Piotr "Rubens" Rubik i Wiktor Koperski - zrobiło sobie wakacje i wynajęło dom nad Jeziorem Czorsztyńskim. Wzięli ze sobą rowery i instrumenty i już pierwszej nocy zaczęli wspólnie grać.

- W pół godziny mieliśmy szkic tej piosenki - mówi. Oprócz niej powstały jeszcze trzy, ale "Złoto" jest z nich - jak to ujmuje - najmocniejsza. Zachęca do obejrzenia video, bo w nim bardziej widać nawiązanie do klimatu lat 90.


Posłuchaj
08:22 2021_05_24 14_24_28_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Mrozu o piosence "Złoto" (Muzyczna Jedynka)

Mrozu 1200.jpg
Mrozu w "Lecie z Radiem": w moim domu zawsze było dużo muzyki

 

Artysta wyjawił, że dołączył do akcji "Otwórzcie koncerty", bo - jego zdaniem - dochodzi do pewnego rodzaju absurdu. - Można w tym samym miejscu i dla tej samej publiczności grać spektakl, kabaret, film czy mecz, a nie można zagrać koncertu - mówi. A to dlatego, że występy muzyczne i koncerty są zakazane. Przekonuje, że koncerty są potrzebne zarówno fanom, jak i branży, i to nie tylko artystom, ale również technikom i całemu zapleczu, które jest w bardzo trudnej sytuacji, a pracuje na sukces muzyków.

Mrozu/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Mrozu, właśc. Łukasz Mróz (polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 24.05.2021 

Godzina emisji: 14.24

ag


Zobacz więcej na temat: mrozu Ula Kaczyńska piosenka

Czytaj także

Mrozu: nie można robić płyt tylko z jednym przebojem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:55
- Utwór "Napad" niezupełnie oddaje klimat całej płyty. Myślę, że krążek jest bardziej eklektyczny. Znajdziemy na nim kawałki, które mają wspólny mianownik, ale będą dość zróżnicowane – mówił Mrozu. Nowy album artysty, zatytułowany "Aura", ukaże się już 12 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrozu: pasja powodowała, że zawsze chciałem eksperymentować

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:34
Minęło 10 lat od momentu, gdy Mrozu wydał debiutancką płytę, a od tego czasu nieustannie zaskakuje swoich fanów. W audycji "Tu jest muzyka" opowiedział Uli Kaczyńskiej o swoim najnowszym singlu, topowych utworach swojego życia, owocnych współpracach i pisaniu tekstów.
rozwiń zwiń