Sebastian Wypych i Gang Tango z najpiękniejszymi tangami świata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 18:58
Płyta "Tanga świata" została nagrana z udziałem znakomitego skrzypka Robiego Lakatosa. Jest to 15 najwybitniejszych arcydzieł tego rodzaju muzyki z różnych krajów, Polskę reprezentują utwory "Tango Milonga" i "Ta ostatnia niedziela". - Premiera jest planowana w sierpniu - mówi Sebastian Wypych.
Sebastian Wypych
Sebastian Wypych Foto: Grzegorz Śledź/PR2

wypych sebastian_ 1200.jpg
Sebastian Wypych: Roby Lakatos ma zjawiskową technikę

Na płycie są tanga argentyńskie, greckie, niemieckie, tureckie, fińskie, żydowskie, rosyjskie, polskie, duńskie i urugwajskie. Wszystkie z nich były w przeszłości światowymi hitami, choć każde jest grane w innym stylu.


Posłuchaj
10:53 2021_05_25 14_26_41_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Sebastian Wypych o płycie "Tanga świata" (Muzyczna Jedynka)

 


wypych sebastian_1200x660.jpg
Sebastian Wypych o płycie "Polska Enter": nagrywałem na telefon śpiewaków

- Mam to szczęście, że przyjaźnię się z Robiem Lakatosem już od wielu lat, bo od 2008 roku - mówi Sebastin Wypych. Zapowiada, że ich wspólne koncerty odbędą się w Polsce trzy razy – na Festiwalu Waldorffa w Radziejowicach 29 czerwca, na Festiwalu Kiepury w Krynicy w sierpniu i na koniec Festiwalu Gdańskiego.

Płyta została nagrana w styczniu ubiegłego roku, ale pandemia pokrzyżowała plany i krążek nie został wydany. Teraz skończyły się środki i dlatego Sebastian Wypych zaapelował, że jeśli ktoś chce wspomóc artystów w wydaniu płyty, może to zrobić za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

Premiera wydawnictwa jest planowana w sierpniu na festiwalu w Budapeszcie.

Sebastian Wypych/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Sebastian Wypych (muzyk)

Data emisji: 25.05.2021

Godzina emisji: 14.26

ag


Czytaj także

Krzysztof Trebunia-Tutka napisał podręcznik do grania góralskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 17:39
Krzysztof Trebunia-Tutka znany jest głównie jako wokalista. Ostatnio przeistoczył się w autora trzytomowego wydawnictwa, które nosi tytuł "Muzyka Skalnego Podhala". - Książka jest poświęcona mojej ukochanej muzyce rodzinnej, góralskiej, tatrzańskiej - zachwala muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta "Półmrok". Tulia: ta opowieść jest słodko-gorzka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 16:27
Tulia powraca z nowym albumem "Półmrok". - Mamy głęboką nadzieję, że ludzie będą chcieli razem z nami przeżywać te wszystkie emocje, które dzieją się w naszej opowieści - mówią w Programie 1 Polskiego Radia dziewczyny z Tulii. Czy stresują się przed piątkową premierą ich najnowszej płyty?
rozwiń zwiń