"Całkiem inna rzeczywistość". Alicja Majewska wraca do koncertowania

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 08:53
Kultura podnosi się po pandemicznych obostrzeniach. Po teatrach i muzeach przyszedł czas na koncerty. Można je organizować przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Alicja Majewska w studiu Jedynki
Alicja Majewska w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Czytaj też:
Włodzimierz Korcz
Włodzimierz Korcz: "mnie się parę rzeczy w życiu udało"

Pierwszy od ośmiu miesięcy koncert ma za sobą gość "Muzycznej Jedynki", Alicja Majewska. Przyznaje, że było to niezwykłe przeżycie, choć pojawił się również strach. - Robiłam próby, przypominałam sobie teksty, żeby się nie zaciąć - mówi na antenie radiowej Jedynki. Podczas lockdownu Alicja Majewska, podobnie jak wielu innych wykonawców, grała koncerty online.

Artystka nie ukrywa, że obecna sytuacja stanowi dla niej inną rzeczywistość. - Wciąż nie mogę w nią uwierzyć. Stałam na tej scenie, widziałam uśmiechniętego Włodzimierza Korcza i prawie się szczypałam, żeby się przekonać, czy to dzieje się naprawdę - przyznaje piosenkarka. Dodaje, że kalendarz wydarzeń jest napięty. Do koncertów zaległych, przeniesionych z ubiegłego roku, wciąż dochodzą nowe.


Posłuchaj
08:21 2021_06_01 14_24_23_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Alicja Majewska wraca do koncertowania (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Potęga słowa

Alicja Majewska zwraca dużą uwagę na teksty wykonywanych piosenek. W swojej karierze wykonywała utwory Wojciecha Młynarskiego, Artura Andrusa czy Magdy Czapińskiej. Artystka przyznaje, że szczególny sentyment ma do piosenki "List noworoczny", opartej na wierszu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z roku 1947.

- "List noworoczny do ludzi z wiosek i z małych miast". To jest jedna z moich bardziej ukochanych piosenek - przyznaje gość Programu 1 Polskiego Radia, zwracając uwagę na szczególną głębię tekstu. - "Kultura to nie żaden cud, lecz zwykła świeczka, to tych spod serca parę nut, ludzkość serdeczna" - cytuje Alicja Majewska.

YouTube/Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz - temat

Zobacz także:

Czytaj też:
wodecki 1200 forum-0430220276.jpg
"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Spotkanie z jubilatką

Piosenkarka zdradziła, że jednym z koncertów, nad którym obecnie pracuje, jest ten w Opolu. - Mieliśmy tam grać w kwietniu w ubiegłym roku i ustalamy nowy termin - mówi. Dodaje jednocześnie, że właśnie Narodowe Centrum Polskiej Piosenki jest miejscem, w którym występuje szczególnie chętnie.

Wszyscy fani będą mogli spotkać się z Alicją Majewską wcześniej, na falach Polskiego Radia. 30 maja artystka obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji, w piątek o godzinie 23.10, będzie ona gościem specjalnego wydania audycji "Muzyczne spotkania z Alicją Majewską". Zaprasza Maria Szabłowska.

YouTube/AlicjaMajewskaVEVEO

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadząca: Maria Szabłowska

Gość: Alicja Majewska

Data emisji: 1.06.2021

Godzina emisji: 14:24

mg

Czytaj także

Skaldowie koncertują

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 14:02
Najbliższy koncert zespołu Skaldowie odbędzie się 14 maja w teatrze Roma w Warszawie o godzinie 19.00. Na koncert w "Muzycznej Jedynce" zapraszał założyciel zespołu Andrzej Zieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
rozwiń zwiń