Joanna Kołaczkowska wspólnie z Gospel Joy. "Czuję w sobie tę energię"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 16:07
Joanna Kołaczkowska z Kabaretu Hrabi nagrała z poznańskim chórem Gospel Joy piosenkę zatytułowaną "Zrobimy to razem". - Od zawsze marzyłam, żeby zaśpiewać gospel - mówi popularna aktorka. W jaki sposób udało się połączyć żywioł tej muzyki z niebanalnym humorem gościa radiowej Jedynki?
Joanna Kołaczkowska
Joanna KołaczkowskaFoto: Jan Bogacz/PAP

Jan Stokłosa PR1 1200.jpg
Jan Stokłosa przygotowuje płytę z utworami granymi w nietypowych składach
Posłuchaj
09:12 2021_06_03 13_29_46_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jedna z wokalistek Gospel Joy jest wielką fanką Kabaretu Hrabi i nieoficjalnie zapytała Joannę Kołaczkowską, czy zgodziłaby się na nagranie piosenki gospel (Muzyczna Jedynka)

Gospel Joy pojawia się na światowych estradach już od dwudziestu lat. Zespół koncertował m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Kasią Moś i Sylwią Grzeszczak. Teraz przyszedł czas na wspólny projekt z aktorką kabaretową Joanną Kołaczkowską, a mianowicie chodzi o utwór "Zrobimy to razem".

- Stwierdziliśmy, że skoro my mamy taki żywioł, a Aśka ma ten humor, który nas wszystkich rozśmiesza, to połączymy żywioł muzyki gospel z humorem Aśki. W ten sposób wyszedł nam bardzo żywiołowy utwór, a do tego jeszcze zabawny - twierdzi Agnieszka Górska-Tomaszewska, założycielka Gospel Joy.

Źródło: GospelJoyOfficial/Gospel Joy i Joanna Kołaczkowska, "Zrobimy to razem"

Zaczęło się nieoficjalnie

Agnieszka Górska-Tomaszewska zdradza, że pomysł wspólnego utworu narodził się już kilka lat temu. Jedna z wokalistek Gospel Joy jest wielką fanką Kabaretu Hrabi i nieoficjalnie zapytała Joannę Kołaczkowską, czy zgodziłaby się na nagranie piosenki gospel.

- Aśka nieoficjalnie odpowiedziała, że marzyła o tym i że byłby to dobry pomysł. Wtedy też napisałam do niej już oficjalnego maila. Z ogromną przyjemnością patrzyliśmy, jak Aśka pracuje w studiu. Było wtedy tyle wersji, jakości i aktorstwa, że byliśmy zachwyceni tą współpracą - słyszymy.

Gospelowa energia

Joanna Kołaczkowska pamięta, że kiedy przyszła pora napisać tekst piosenki, natychmiast pomyślała o Arturze Andrusie. - Od razu uderzyłam do Artura i zaczęliśmy razem pisać - opowiada. Pomysł na tekst polegał na tym, żeby pokazać gospelową energię, w tym taniec, ruch i tupanie.

- Od zawsze marzyłam, żeby zaśpiewać gospel. Tylko nie sądziłam, że będę umiała. Nadarzyła się jednak okazja, za co dziękuję Agnieszce (…). Żeby zaśpiewać gospel, chyba trzeba mieć trochę wiary w siebie, odwagi i energii. Ja tę energię czuję i mam ją w sobie - mówi Joanna Kołaczkowska.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Goście: Joanna Kołaczkowska (Kabaret Hrabi), Agnieszka Górska-Tomaszewska (założycielka Gospel Joy)

Data emisji: 3.06.2021 

Godzina emisji: 13.29

DS

Czytaj także

"Płyta jest po prostu bardzo swojska". Arek Kłusowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:00
- Chciałbym grać muzykę dla ludzi, aby śpiewali te piosenki i żeby one wchodziły im w głowę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arek Kłusowski. Album "Lumpeks" jest zapowiedzią nowego rozdziału w karierze tego artysty. Skąd wziął się pomysł na taki tytuł?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:03
21 maja 2021 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu młodej wokalistki - Natalii Zastępy - pt. "Nie żałuję". Materiał na płytę powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat w różnych studiach nagraniowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak o koncercie z piosenkami Jerzego Wasowskiego: miałam tremę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:19
Katarzyna Żak przyznaje, że z ostatnimi koncertami występowała rok temu. Dlatego ten koncert był dla niej przeżyciem, bo inaczej występuje się, kiedy artysta daje serię koncertów, a inaczej, kiedy była między nimi duża przerwa. - Była trema, była - mówi.
rozwiń zwiń