Rafał Skowroński: nauka w Londynie otworzyła mi głowę na różne rodzaje muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 14:27
Rafał Skowroński zasygnalizował swą obecność na polskiej scenie muzycznej kilka lat temu, występując w duecie Jóga w jednym z muzycznych talent show. Potem muzyk niepostrzeżenie zszedł ze sceny.
Rafał (Raf) Skowróński
Rafał (Raf) SkowróńskiFoto: Michalina Kuczyńska

Natalia Zastępa 1200.jpg
Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Gość Programu 1 Polskiego Radia zdradza, że na cztery lata - jak to określił - ukrył się w Londynie, gdzie skończył studia muzyczne. - To był dla mnie ogromny impuls, żeby zacząć działać solo - mówi. Rafał Skowroński opowiada, na czym polegają te studia. Jest tam muzyczny biznes, nauka pisania piosenek, produkcja muzyczna. Artysta przyznaje, że studia otworzyły mu głowę, gdyż poznał ludzi niemal z każdego zakątka świata i to dla niego było inspirujące. Dzięki nim zetknął się też z bardzo różnymi rodzajami muzyki, co pomogło w pisaniu swego autorskiego repertuaru.


Posłuchaj
10:07 2021_06_07 14_27_09_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Rafał Skowroński o tym, czego nauczyły go studia muzyczne w Londynie (Muzyczna Jedynka)

 

Muzyk podkreśla, że 80 proc. utworów Jógi była w języku angielskim. On swoje piosenki w większości pisze po polsku. - Choć czasami przemycam coś po angielsku, co może być ciekawym połączeniem - przyznaje. Zauważa, że wielu artystów młodego pokolenia łączy różne języki.

W sierpniu lub wrześniu ukaże się na rynku EPka, ale do tego czasu powinny powstać jeszcze dwa single.

KayaxTV/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Rafał (Raf) Skowroński (piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 7.06.2021 

Godzina emisji: 14.27

ag


Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA

Czytaj także

"Wydobywamy emocje z głębi serca". Jarecki zapowiada nowy album

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:56
Jarecki szykuje się do wydania trzeciej płyty zatytułowanej "Totem". - Będzie ona jak zwykle bardzo zróżnicowana stylistycznie, ponieważ w studiu trochę chorujemy na nieuleczalną schizofrenię muzyczną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarecki. Co dokładnie usłyszymy na jego najnowszym albumie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozyrska x Sieczak z debiutanckim albumem. "Będzie bardzo uczuciowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:57
Duet Kozyrska x Sieczak już niedługo wyda swoją debiutancką płytę. - Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, więc 25 czerwca będzie premiera albumu - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kozyrska-Sieczak. Jak to jest tworzyć w… małżeństwie?
rozwiń zwiń