Program stypendialny dla młodych talentów. Dubik: mamy wybitną kadrę profesorską

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:46
- Ten program stypendialny skierowany jest do najwybitniejszej młodzieży muzycznej z całej Polski. Prowadzimy właśnie nabór do drugiej edycji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik, wiolonczelista i pomysłodawca e-Banku Talentów. W jaki sposób można zgłosić się do tego projektu?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Sergey Novikov/shutterstock

Marek Napiórkowski1200.JPG
"Przez całe życie sympatyzował z jazzem". Napiórkowski o Zbigniewie Wodeckim
Posłuchaj
06:57 2021_06_08 14_35_17_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Wystarczy tylko wysłać swoje nagranie i napisać, w jaki sposób kandydat zamierza wykorzystać stypendium (Muzyczna Jedynka)

Celem e-Banku Talentów jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. - Poszukujemy uzdolnionych artystów, grających na wiolonczeli, skrzypcach, akordeonie i saksofonie - wyjaśnia Jakub Dubik.

- W drugiej edycji będziemy gościć wybitną kadrę profesorską i to na dużo większą skalę niż podczas pierwszej edycji. Oprócz pionu lekcji mistrzowskich z pedagogami związanymi z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, jest też cała druga sekcja z zakresu budowania kariery. W tym pionie mamy Adama Sztabę, Krzesimira Dębskiego i Grupę MoCarta. Te zajęcia mają pomóc stypendystom naszego programu w odnalezieniu się na gruncie muzyki klasycznej w naszym kraju po to, żeby muzyka jako nie tylko pasja, była również sposobem na życie i możliwością zarobkową - opowiada Jakub Dubik.

Zgłoszenia do 25 czerwca

Do programu można zgłosić się poprzez stronę internetową e-Banku Talentów. Wystarczy tylko wysłać swoje nagranie i napisać, w jaki sposób kandydat zamierza wykorzystać stypendium.

- Zgłoszenia przyjmujemy do 25 czerwca, a z programem ruszamy już 11 lipca. W zeszłym toku na 40 miejsc stypendialnych zgłosiło się prawie 700 osób. Niestety były małe "wojny" pomiędzy członkami komisji, ponieważ wiele osób uzyskało taką samą punktację. W takim przypadku decyduje kolejność zgłoszeń - dodaje Jakub Dubik.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Jakub Dubik (wiolonczelista i pomysłodawca e-Banku Talentów)

Data emisji: 8.06.2021

Godzina emisji: 14.35

DS

Czytaj także

Norbert Borzym, czyli DJ Bert wypełnia kolejną białą plamę w el-muzyce

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 18:12
Norbert Borzym wraz ze współpracownikiem Maciejem Zambonem wydał album "Echo wielkiej płyty", który przybliża często mało znaną, zapomnianą lub zupełnie nieznaną polską muzykę elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Stokłosa przygotowuje płytę z utworami granymi w nietypowych składach

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 16:08
Zwiastunem autorskiej płyty, nad którą pracuje Jan Stokłosa, swego rodzaju singlem, jest utwór "Elementy" grany przez kwintet instrumentów strunowych. - Na płycie znajdą się utwory kameralne, ale grane w nietypowych składach - ujawnia kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kołaczkowska wspólnie z Gospel Joy. "Czuję w sobie tę energię"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 16:07
Joanna Kołaczkowska z Kabaretu Hrabi nagrała z poznańskim chórem Gospel Joy piosenkę zatytułowaną "Zrobimy to razem". - Od zawsze marzyłam, żeby zaśpiewać gospel - mówi popularna aktorka. W jaki sposób udało się połączyć żywioł tej muzyki z niebanalnym humorem gościa radiowej Jedynki?
rozwiń zwiń