Patrick the Pan o nowej płycie: emocje są wspólne dla wszystkich utworów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 14:27
Album "Miło Wszystko" ukaże się 25 czerwca. Patrick the Pan podkreśla, że są to emocje międzyludzkie i te bardziej pozytywne niż negatywne. Bo jego płyty zawsze są odbiciem jego uczuć.
Patrick the Pan Miło Wszystko
Patrick the Pan "Miło Wszystko"Foto: mat. promocyjne

pejski szymon forum 1200x660.jpg
Szymon Pejski – "Jak tu żyć". Letnia piosenka z przekazem

Patrick the Pan wyjaśnia, skąd się wziął tytuł albumu. - Tak miała się nazywać moja audycja radiowa, którą miałem mieć kiedyś gdzieś, ale to nie wyszło - mówi. Ale tytuł z nim pozostał, a on uznał, że jak nagra płytę, z której będzie szczerze zadowolony i szczęśliwy, to ją tak nazwie. Teraz uznał, że skoro wydaje płytę pod - miejmy nadzieję - koniec pandemii, to jest to najlepszy czas, żeby album tak nazwać.


Posłuchaj
12:14 2021_06_14 14_28_52_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Patrick the Pan o nowym albumie "Miło Wszystko" (Muzyczna Jedynka)

 


skowroński rafał f Michalina Kuczyńska 1200x660.jpg
Rafał Skowroński: nauka w Londynie otworzyła mi głowę na różne rodzaje muzyki

Artysta przyznaje, że jego płyty zawsze były odbiciem jego uczuć. - To, co wewnętrznie czuję, zawsze mocno oddaję, moje płyty i piosenki zawsze były moim pamiętnikiem - zapewnia. Wyznaje, że jest teraz szczęśliwszy niż kiedykolwiek, choć bał się śpiewać o szczęściu. 

Patrick the Pan opowiada o jednej z piosenek, która znajdzie się na płycie, a którą pisał wspólnie z Darią Zawiałow. - "Remanenty serca" są piosenką o porządkach w naszym emocjonalnym magazynie - mówi. Kiedy pisali piosenkę, byli zgodni, że nie będzie ona dotyczyła jedynie relacji miłosnych, ale również przyjacielskich. Jest o odważnych, ale trudnych porządkach.

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważył, że zwłaszcza w czasie pandemii muzycy zamknęli się i pracują zazwyczaj sami. Zaś on lubi spotykać się z ludźmi, choć teraz nie jest to łatwe. Dlatego ucieszył się, że Daria Zawiałow zgodziła się od razu na współpracę.

 PatrickThePan/Youtube

Czytaj także:

***

Patrick the Pan, właśc. Piotr Madej (rocznik 1988) to polski wykonawca muzyki alternatywnej pochodzący z Krakowa. Kompozytor, producent, autor tekstów, piosenkarz, pianista i gitarzysta.

Jednocześnie Patrick the Pan to nazwa zespołu Piotra Madeja, w skład którego wchodzą oprócz niego Kuba Duda (gitara elektryczna i basowa, śpiew) oraz Adam Stępniowski (perkusja, sampler, śpiew).

Debiutancki album pt. "Something of an End" ukazał się pod koniec 2012 roku. W 2015 roku pojawiła się druga płyta - "…niczym jak liśćmi". Można na niej usłyszeć gościnnie m.in. Dawida Podsiadłę (w utworze "Niedopowieści"). W 2018 roku swoją premierę miał trzeci długogrający album, "trzy.zero".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Patrick the Pan, czyli Piotr Madej (wokalista, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, pianista i gitarzysta)

Data emisji: 14.06.2021

Godzina emisji: 14.28

ag


Czytaj także

Harlem pracuje nad nowym krążkiem. Jaworski: to będzie bardzo poważna zaczarowana płyta

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:05
Zespół Harlem wraca z nową piosenką zatytułowaną "Mazurski Wiatr". - Ten utwór powstał z prawdziwej, niekłamanej miłości do mojej małej ojczyzny, czyli do Warmii i Mazur - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof "Dżawor" Jaworski. Kiedy możemy się spodziewać całego nowego albumu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leepeck śpiewa o marzeniach. "Potok słów, myśli i dużo słów"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:11
- To jest piosenka o byciu sobą i dążeniu do tego, aby zrozumieć, co dla nas w życiu jest ważne i żeby nie przejmować się tym, co myślą inni - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym utworze Leepeck. Czy singiel "Alicja", w którym pojawiła się gościnnie Natalia Przybysz, jest zapowiedzią nowego krążka Piotra Lipki?
rozwiń zwiń