"Ta piosenka jest o wakacyjnej miłości". Bovska z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:35
- Taki był plan, żeby ten utwór miał swoją premierę w pierwszy dzień lata, ale nie spodziewałam się, że to będzie aż tak gorący dzień. Mam nadzieję, że niektórzy odpalili tę piosenkę, siedząc na plaży, co byłoby chyba idealną okolicznością przyrody - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bovska o singlu "Barometr".
Bovska
BovskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

urszula 1200.jpg
Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"
Posłuchaj
12:11 2021_06_21 13_19_48_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Bovska przyznaje, że "Barometr" pojawi się na jej kolejnym albumie, jednak teraz jeszcze nie spieszy się z wydaniem nowej płyty (Muzyczna Jedynka)

Zdaniem Bovskiej "Barometr" jest uniwersalnym utworem, jeśli chodzi o kraj i miejsce, niemniej sam klip artystka osadziła w nadwiślańskim klimacie.

- Występuje tutaj typowo wiślańska łódka i nadwiślańska plaża, która ma swój niepowtarzalny charakter. Każdy z nas przeżył jakąś wakacyjną miłość i właśnie o tym jest ta piosenka. Chyba każda szerokość geograficzna świetnie się do tego nadaje - opowiada piosenkarka.

Źródło: BOVSKA/"Barometr"

Nowy producent

Za produkcję tego singla odpowiedzialny jest Duit, czyli Piotr Krygier, producent i twórca muzyki elektronicznej i R'n'B. - Wcześniej z Jasiem Smoczyńskim nagraliśmy wspólnie cztery płyty i miałam poczucie, że to jest świetny moment na eksperymenty i spróbowanie nowych relacji muzycznych. Miałam w sobie potrzebę, żeby coś stworzyć z kimś zupełnie nowym - zdradza Bovska.

Wybór padł na Duita, z którym Bovska miała już okazję współpracować. - Strasznie się z tego cieszę, ponieważ bardzo tego chciałam. Szanuję i podoba mi się to, co robi Duit. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia produkcja, którą razem zainicjowaliśmy - dodaje.

Płyta będzie kiedyś

- Ostatnią płytę wydałam w pandemii i przyznam szczerze, że troszeczkę mnie to sfrustrowało. Chodzi mi o brak możliwości zagrania koncertów czy zderzenia się z publicznością na żywo. To było dla mnie czymś trudnym, dlatego teraz nie spieszy mi się i chciałabym przedstawiać słuchaczom single. Oczywiście kiedyś będzie z tego album, ale teraz mam do tego inne, chyba bardziej otwarte podejście - wyjaśnia Bovska.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Bovska (piosenkarka)

Data emisji: 21.06.2021 

Godzina emisji: 13.19

DS

Czytaj także

Katarzyna Żak o koncercie z piosenkami Jerzego Wasowskiego: miałam tremę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:19
Katarzyna Żak przyznaje, że z ostatnimi koncertami występowała rok temu. Dlatego ten koncert był dla niej przeżyciem, bo inaczej występuje się, kiedy artysta daje serię koncertów, a inaczej, kiedy była między nimi duża przerwa. - Była trema, była - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Całkiem inna rzeczywistość". Alicja Majewska wraca do koncertowania

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 08:53
Kultura podnosi się po pandemicznych obostrzeniach. Po teatrach i muzeach przyszedł czas na koncerty. Można je organizować przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norbert Borzym, czyli DJ Bert wypełnia kolejną białą plamę w el-muzyce

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 18:12
Norbert Borzym wraz ze współpracownikiem Maciejem Zambonem wydał album "Echo wielkiej płyty", który przybliża często mało znaną, zapomnianą lub zupełnie nieznaną polską muzykę elektroniczną.
rozwiń zwiń