Discovery&Movie. Niezwykły koncert muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:00
27 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury i Aktywności w warszawskiej dzielnicy Targówek będzie miał miejsce niezwykły koncert "Discovery&Movie". - To będzie nie tylko muzyka, ale zachwycająca opowieść o tajemnicach, jakie kryje Morze Czerwone - mówi w "Muzycznej Jedynce" Paweł Steczek, kompozytor i autor projektu. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Geralt/Pixabay/domena publiczna

Ildar Abdrazakov Forum 1200.jpg
"Będzie wiele pięknych momentów". Wojciech Rajski o Festiwalu Sopot Classic

Discovery&Movie to niezwykły projekt skomponowany i zaaranżowany przez Pawła Steczka - muzyka i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, założyciela zespołów Button Hackers i Medulla - z narracją prowadzoną przez Krystynę Czubównę. 

plakat wydarzenia plakat wydarzenia

Opowieści skrywane przez Morze Czerwone 

Projekt ten jest niesamowitą opowieścią o tajemnicach skrywanych przez Morze Czerwone. Utwory, które będą zaprezentowane na koncercie, zostały stworzone specjalnie dla Discovery Channel do serialu "Flota Duchów". To muzyczna podróż ukazująca losy zatopionych statków i okrętów na przestrzeni lat. 

- To jest muzyka tak ujmująca i chwytająca za serce, że postanowiłem to rozpisać na orkiestrę i teraz koncertujemy po całej Polsce - podkreśla gość audycji. 

Posłuchaj
04:07 2021_06_24 14_30_57_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Discovery&Movie. Niezwykły koncert muzyki filmowej (Muzyczna Jedynka)

 

Muzykę filmową w takim wykonaniu można opisać wyłącznie tak poetyckimi zwrotami. Niezwykłość tego projektu podkreśla udział Krystyny Czubówny. - Dla widzów mamy niespodziankę. Podczas koncertu będą projekcje oryginalnych zdjęć z głębin Morza Czerwonego - zapowiada Paweł Steczek. - To jest bardzo ciekawa historia, a o tym wszystkim między utworami będzie opowiadała wspaniała lektorka - dodaje. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Paweł Steczek (kompozytor)

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 14.30

mat. prasowe/ans