Zofia Nowakowska o projekcie ECHO: połączenie brzmień elektronicznych i gitarowych

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 14:18
ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z belgijskim producentem muzycznym Davidem Noxem. Ich najnowszy singiel nosi tytuł "Ogień".
Zofia Nowakowska
Zofia NowakowskaFoto: mat. promocyjne

Reni Jusis 1200.jpg
"Wybór moich ukochanych francuskich piosenek". Reni Jusis o albumie "Je suis Reni"

Zofia Nowakowska przyznaje, że ma przede wszystkim męskie wzorce muzyczne. - Głównie mężczyzn słucham w wersji rockowej - wyjaśnia. Wychowywała się, słuchając Nirvany czy Metalliki. Kobiet częściej słucha w wersji jazzowej.


Posłuchaj
07:11 2021_06_18 13_25_26_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Zofia Nowakowska o nowym projekcie ECHO (Muzyczna Jedynka)

 

Zespół ECHO to połączenie brzmień elektronicznych z gitarowymi. - Nasza muzyczna podróż idzie w tym kierunku - przyznaje. Singiel "Ogień" poprzedza planowaną na jesień premierę płyty zespołu. Większość tekstów napisała Patrycja Kosiarkiewicz, ale swoje dorzucił również Piotr Bukartyk.

ECHO/Youtube

Zosia Nowakowska rozpoczynała swoją karierę muzyczną jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu "Romeo i Julia". W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje
w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: "Mamma mia" i "Piloci". W najnowszej produkcji Romy - musicalu "Aida" - można zobaczyć ją w roli Amneris.

Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m.in. na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadząca: Anna Will

Gość: Zofia Nowakowska (wokalistka)

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 13.25

ag

Czytaj także

Past&Future: na płytę przygotowujemy kilka zaskakujących elementów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:32
Już jesienią ukaże się płyta zespołu Past&Future. - Sytuacja związana z koronawirusem poniekąd umożliwiła nam swobodne kompletowanie materiału i skupienie się w stu procentach na tym produkcie - mówią w Programie 1 Polskiego Radia członkowie grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Wierzcholski: blues jest prostym gatunkiem. W udany sposób można go łączyć z innymi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:50
- Lubię eksperymentować. Blues jest prostym gatunkiem, a dzięki tej prostocie można go połączyć w udany sposób z innymi gatunkami. Na płycie "Amazonia" staram się to robić - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sławomir Wierzcholski, wokalista, autor tekstów, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa. 
rozwiń zwiń