"Bardzo lubię kombinować w muzyce". Klaudia Szafrańska o swojej przemianie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 16:04
Do sieci trafił najnowszy singiel Klaudii Szafrańskiej "Ko-oddech". - Przez to, że lubię dotykać różnych gatunków, to taka jest też moja muzyka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Klaudia Szafrańska. Czym dokładnie zaskoczy nas na swojej solowej płycie?
Klaudia Szafrańska
Klaudia SzafrańskaFoto: Dominik Malik/mat. prasowy

Kasia Nova print 1200.jpg
"W życiu wszystko jest możliwe". Kasia Nova o nowym projekcie
Posłuchaj
07:38 2021_06_29 13_21_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Klaudia Szafrańska jest znana jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim (Muzyczna Jedynka)

"Ko-oddech" jest drugą zapowiedzią solowego albumu Klaudii Szafrańskiej. - Na płycie znajdzie się tyle klimatów i różnych gatunków, że wydaje mi się, iż nie jest to jeden jedyny smaczek, którym mogłabym zaskoczyć swoich fanów. "Ko-oddech" bardzo różni się od pierwszego numeru, czyli "Niedoskonałego" - komentuje Klaudia Szafrańska.

Źródło: Klaudia Szafrańska Music/Klaudia Szafrańska, "Ko-oddech"

Różnorodność gatunkowa

Piosenkarka przyznaje, że czuje się świetnie w soulu i w bardzo delikatnych utworach, jak i w gatunkach bardziej imprezowych bądź elektronicznych.

- Trzema głównymi gatunkami, które przodują w moim sercu, ale także teraz na płycie i we wcześniejszych nagraniach, są: soul, R’n’B i elektronika. Bardzo lubię opierać się właśnie na nich (…). Od zawsze marzyłam, żeby zrobić numer w klimacie soul i żeby uderzyć właśnie w bardziej delikatne, balladowe i kołysankowe dźwięki. Chyba po prostu jestem taką mieszanką i przez to, że lubię dotykać różnych gatunków, to taka jest też moja muzyka - wyjaśnia Klaudia Szafrańska.

Dojrzewała w duecie XXANAXX

Klaudia Szafrańska jest znana jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim.

- W XXANAXX-ie bardzo dojrzewałam i doświadczałam wielu wspaniałych rzeczy. Na samym początku byłam naprawdę małą dziewczynką, która jeszcze niewiele wiedziała o muzyce, jej produkcji, koncertach i o świecie muzycznym. XXANAXX i spotkanie z Michałem nauczyło mnie wielu rzeczy i dzięki tej drodze dojrzałam. To jest właśnie ten moment, kiedy wchodzę ze swoją solową muzyką i ze swoją solową płytą - przyznaje artystka.

Jak dodaje, nadchodzący album będzie opowiadał w pewien sposób o jej przemianie. - Dotykam tam również takich tematów, jak dojrzewanie mnie jako kobiety czy przeciwności, które zdarzały się w moim życiu. Ta płyta pokazuje moje doświadczenia - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Klaudia Szafrańska (piosenkarka)

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

Festiwal pamięci Przemysława Gintrowskiego. Pechman: przypominamy jego twórczość

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:31
9 lipca w Kołobrzegu wystartuje kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego "Pamiątki". - W tym roku festiwal będzie miał różne odcienie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Pechman, organizatorka tego wydarzenia. Czego możemy się spodziewać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Discovery&Movie. Niezwykły koncert muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:00
27 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury i Aktywności w warszawskiej dzielnicy Targówek będzie miał miejsce niezwykły koncert "Discovery&Movie". - To będzie nie tylko muzyka, ale zachwycająca opowieść o tajemnicach, jakie kryje Morze Czerwone - mówi w "Muzycznej Jedynce" Paweł Steczek, kompozytor i autor projektu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie wiele pięknych momentów". Wojciech Rajski o Festiwalu Sopot Classic

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 16:27
Jeden z czołowych współczesnych basów operowych, Ildar Abdrazakov, będzie gwiazdą wieczoru na Międzynarodowym Festiwalu Sopot Classic, który odbędzie się już pod koniec lipca. - Swoim śpiewem rzuci wszystkich na kolana - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor artystyczny przedsięwzięcia Wojciech Rajski.
rozwiń zwiń