"Ta płyta będzie delikatnie nostalgiczna". Natalia Nykiel idzie w kierunku dark romantic

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 15:43
- To jest wrzutka dobrej energii i chyba najbardziej pozytywna odsłona piosenek, które będą później następować. Ten dark jeszcze bardziej ukaże się w kolejnych singlach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu "P.R.I.D.E." Natalia Nykiel. Artystka zapowiada album, który zabierze nas do chemiczno-baśniowej krainy w stylu dark romantic.
Natalia Nykiel
Natalia NykielFoto: Mariusz Przygoda / Forum

CEZ_9807  Lato z Radiem 2021 Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova PR1.JPG
"Fantastyczne koncerty". Maryla Rodowicz o występach na scenie "Lata z Radiem"

Posłuchaj
12:46 2021_07_14 14_24_05_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Nykiel zapowiada, że jej nowa płyta będzie przede wszystkim popowa. Przyznaje, że na pewno idzie też w stronę elektroniczną (Muzyczna Jedynka)

Natalia Nykiel zaprezentowała singiel "P.R.I.D.E.", będący zapowiedzią jej nowej płyty, która ukaże się już jesienią 2021 roku. Piosenkarka zaprosi swoich fanów w świat dark romantic.

- Utwór "P.R.I.D.E." jest właśnie pierwszym elementem tej układanki nowego świata, którym będzie moja nowa płyta. Jest to chyba najbardziej pozytywna odsłona tych piosenek, które później będą następować, a ten świat faktycznie jest taki podwodno-kosmiczny. Myślę jednak, że ten dark jeszcze bardziej ukaże się w kolejnych singlach, które będą zapowiadały płytę - komentuje Natalia Nykiel.

Artystka przyznaje, że jej nowy singiel jest wrzutką dobrej energii i postawieniem na celebrację różnorodności i otwartości. Skrót "P.R.I.D.E." rozwija jako: piękno, równowaga i dobra energia.

Źródło: Natalia Nykiel/"P.R.I.D.E."

Dlaczego wybrała ten bajkowy świat?

Dlaczego Natalia Nykiel zdecydowała się pójść w stronę fantastyczno-naukowej opowieści i czegoś nienamacalnego?

- W swojej głowie mam dużo pytań w związku z tym, co wydarzyło się na świecie. Pandemia jest taką cezurą czasową w moim życiu, jak i całego świata. Podczas tworzenia płyty zadałam sobie bardzo dużo podstawowych pytań dotyczących fundamentów życia, które po prostu zadrżały i niektóre rozpadły się. Z jednej strony było to przerażające, a z drugiej też bardzo potrzebne - opowiada Natalia Nykiel.

Gość Jedynki wyjaśnia, że w związku z tym, iż cały czas ma wrażenie, że świat się zmienił, jej płyta będzie delikatnie nostalgiczna. - Za kilka lat zobaczymy, jak bardzo to wszystko się zmieniło. Ten temat mocno poruszam na płycie. Ciekawi mnie to, bo nic już nie jest pewne. Natomiast w piosence "P.R.I.D.E." pewne jest akurat dla mnie, że jesteśmy piękni takimi, jakimi jesteśmy oraz że najbardziej potrzebujemy miłości - dodaje.

Elektroniczna i popowa

Natalia Nykiel zapowiada, że jej nowa płyta będzie przede wszystkim popowa. Przyznaje, że na pewno idzie też w stronę elektroniczną.

- Będzie dużo instrumentów, takich jak żywe basy czy smyki, których wcześniej w ogóle nie dotykaliśmy. To będzie na pewno jakaś kontynuacja tego, co działo się wcześniej, ale w zupełnie nowej odsłonie - twierdzi.

Czy do czasu premiery spotkamy Natalię Nykiel na koncertach? - Póki co koncerty gram bardzo delikatnie, ponieważ jeszcze trochę cykamy się organizować trasy. Nie wiadomo, co z tego będzie, a ciągłe przekładanie też jest trudne dla fanów. Wolimy poczekać do momentu, kiedy w 100 proc. będziemy mogli zrobić te koncerty. Ale przez wakacje będę pojawiała się w różnych miejscach. Mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy się już gdzieś w realu - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Natalia Nykiel (piosenkarka)

Data emisji: 14.07.2021

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

"Slow Motion". Karolina Stanisławczyk prezentuje nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:50
Rewelacja ostatnich miesięcy, Karolina Stanisławczyk, która przebojem "Cliché" wdarła się na szczyty radiowych playlist i rankingów najlepiej oglądanych teledysków, wydaje kolejną singlową propozycję z albumu "Cliché" zatytułowaną "Slow Motion". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo lubię kombinować w muzyce". Klaudia Szafrańska o swojej przemianie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 16:04
Do sieci trafił najnowszy singiel Klaudii Szafrańskiej "Ko-oddech". - Przez to, że lubię dotykać różnych gatunków, to taka jest też moja muzyka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Klaudia Szafrańska. Czym dokładnie zaskoczy nas na swojej solowej płycie?
rozwiń zwiń