"Łączą się w jedną całość". Dawid Kwiatkowski o piosenkach z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 16:20
- "Proste" to trochę bunt przeciwko przelotnym chwilom uniesienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Dawid Kwiatkowski. Po utworze "Bez Ciebie" jest to już druga zapowiedź jego nadchodzącego albumu. Dlaczego w nowym singlu postanowił opowiedzieć o pewnej uczuciowej nieporadności?
Dawid Kwiatkowski
Dawid KwiatkowskiFoto: Sebastian Gołos/PR

Natalia Nykiel Forum 1200.jpg
"Ta płyta będzie delikatnie nostalgiczna". Natalia Nykiel idzie w kierunku dark romantic
Posłuchaj
11:57 2021_07_15 14_25_47_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Dawid Kwiatkowski zdradza, że jeszcze w tym roku ukaże się jego nowa płyta. Pierwszą zapowiedzią tego krążka była piosenka "Bez Ciebie" (Muzyczna Jedynka)

Dawid Kwiatkowski w utworze "Proste" porusza kwestie samotności i braku miłości. Jak sam przyznaje, tytuł tego singla jest dość przewrotny.

- W pewien bardzo ciepły wieczór, taki sprzyjający dobrej zabawie na schodkach, przechadzałem się nad Wisłą. Oglądałem ludzi, którzy bawili się świetnie w objęciach i zastanawiałem się, ile z tych osób obudzi się przy kimś na zasadzie "cześć kochanie, zrobić ci kawę?", a nie tylko po upojnej nocy. Większość z nich, wydaje mi się, że obudzi się jednak sama. Właśnie o tym napisałem piosenkę - opowiada Dawid Kwiatkowski.

Artysta zastanawia się, "na ile zależy nam na stabilnej relacji i bratniej duszy koło nas". - Mnie zaczęło bardzo zależeć. Dlatego ta piosenka to trochę bunt przeciwko przelotnym chwilom uniesienia i jednak zaczęcie poszukiwań fajnej relacji - dodaje.

Źródło: Dawid Kwiatkowski/"Proste"

Jaka będzie płyta?

Dawid Kwiatkowski zdradza, że jeszcze w tym roku ukaże się jego nowa płyta. Pierwszą zapowiedzią tego krążka była piosenka "Bez Ciebie", która została świetnie przyjęta przez słuchaczy i osiągnęła już status złotego singla.

- Kiedy ukazał się ten pierwszy singiel i zobaczyłem, jakie sukcesy odnosi, bardzo się ucieszyłem. Byłem pozytywnie zaskoczony. To też świadczy o tym, że te dwa single są może w moim stylu, ale muszą być również inne, skoro dotychczas moje piosenki nie odnosiły takich sukcesów. "Bez Ciebie" przebiło taką bańkę, która gdzieś wokół mnie krążyła - twierdzi piosenkarz.

Kolejne utwory, jak zapowiada Dawid Kwiatkowski, zostaną nagrane w takim klimacie, aby wszystko łączyło się w jedną całość.

Obóz z fanami

Dawid Kwiatkowski przebywa w Serocku na obozie ze swoimi fanami. - To jest taka strefa twórcza, którą prowadzimy od sześciu lub siedmiu lat. Co roku zmieniamy miejsce. Przyjeżdżają do nas dzieciaki, które nie mogą znaleźć swojej pasji i naszym zadaniem jest odnaleźć im zajęcie i odkryć, co im w sercach gra. Mamy też dzieci, które już kiedyś odnalazły te pasje i szlifujemy je. Mamy zajęcia muzyczne, aktorskie, taneczne i dziennikarskie, na które zapraszamy wspaniałych instruktorów. Chyba fajnie nam to wychodzi - mówi gość Jedynki.

- To jest naprawdę fajny, twórczy czas. Także ja uczę się od moich fanów, bo wiem, czego oczekują ode mnie muzycznie. Lubię trzymać sztamę z fanami, ponieważ później jest mi łatwiej pisać piosenki, kiedy widzę, jak oni dorastają. Przy okazji obozów rozmawiam z nimi, wiem czego słuchają i w którą stronę powinna iść moja muzyka, aby im się spodobała - wyjaśnia Dawid Kwiatkowski.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler 

Gość: Dawid Kwiatkowski (piosenkarz)

Data emisji: 15.07.2021 

Godzina emisji: 14.25

DS

Czytaj także

Three Of US śpiewa dawny hit w nowej aranżacji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 15:35
"Mały, wielki człowiek" to przebój odkryty na nowo przez śpiewające trio. - To taki ukłon w stronę legendy polskiej muzyki rozrywkowej, czyli zespołu 2+1 - mówi o piosence Roman Sajewicz z Three Of US.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyje swoim życiem w licznych coverach". Grażyna Orlińska o utworze "Chałupy Welcome To"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:14
 - Ta piosenka żyje swoim własnym życiem w licznych coverach. Jak jej słucham, to cieszę się, że jest to jedno z moich pierwszych dzieci i mimo upływu lat, całkiem nieźle sobie radzi - mówiła na antenie radiowej Jedynki Grażyna Orlińska, autorka tekstu m.in. do słynnego przeboju "Chałupy Welcome To". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moje życie artystyczne pełne jest przypadku". Jola Literska o współpracy z Rafałem Rękasiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 15:30
Wokalistka, kompozytorka, autorka. Jola Literska od dziecka związana jest ze Śląskiem, debiutowała w Programie 3 Polskiego Radia, w "Kabaretowej Scenie Trójki", współpracowała również z zespołem "Dżem".
rozwiń zwiń