Przed nami 40. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 16:20
40. Międzynardowoy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2021 odbędzie się w dniach 23-24 lipca w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. - W tym roku mamy okrągły jubileusz - 40. lat muzyki contry w Polsce - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny festiwalu. 
Przed nami 40. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie
Przed nami 40. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Foto: Image: publicity handout

lanberry 1200.jpg
"Powinniśmy zatrzymać się na chwilę i odpocząć". Lanberry z wakacyjną dedykacją

Koncert specjalny  pt. "40 lat muzyki country w Polsce"

W piątek, po tradycyjnym rozpoczęciu piosenką-hymnem "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", na scenie pojawią się m.in.: zespół Zayazd z Bożeną i Lechem Makowieckimi oraz liczne grono artystów występujących w specjalnym programie pt. "Przeboje 40 lecia". Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kier. Janusza Nastarowicza oraz chórek ,a występom towarzyszyć będą tancerze ze znakomitego zespołu Caramelka z Czech.

Posłuchaj
07:33 Jedynka/MJ country 21.07.2021.mp3 Jerzy Głuszyk o 40. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2021 (Muzyczna Jedynka)

 

- Mamy w tym roku dwa ważne koncerty, pierwszy - specjalny poświęcony 40-leciu muzyki country w Polsce i jest on dofinansowany ze środków ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. - mówi gość audycji. - Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny country i zespoły, które brały udział w pierwszych festiwalach - zapowiada. 


W sobotę, 24 lipca odbędzie się koncert poświęcony 4 dekadom Pikniku Country, to przede wszystkim powrót do historii, to sentymentalne wspomnienia, to niezapomniane amerykańskie przeboje z repertuaru m.in. Dolly Parton, Willie Nelsona, Hanka Williamsa, Johnny Casha, Krisa Kristofersona, Roya Orbisona, grupy The Mavericks i wielu, wielu innych, w wykonaniu naszych artystów. - Drugiego dnia wybrzmią światowe przeboje w wykonaniu polskich artystów - mówi Jerzy Głuszyk.  

Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia. 

Źródło: Miasto Mrągowo/Youtube 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Jerzy Głuszyk (dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie)

Data emisji: 21.07.2021 r. 

Godzina emisji: 14.30 

ans 

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zegler country MUZYKA

Czytaj także

"Slow Motion". Karolina Stanisławczyk prezentuje nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:50
Rewelacja ostatnich miesięcy, Karolina Stanisławczyk, która przebojem "Cliché" wdarła się na szczyty radiowych playlist i rankingów najlepiej oglądanych teledysków, wydaje kolejną singlową propozycję z albumu "Cliché" zatytułowaną "Slow Motion". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta płyta będzie delikatnie nostalgiczna". Natalia Nykiel idzie w kierunku dark romantic

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 15:43
- To jest wrzutka dobrej energii i chyba najbardziej pozytywna odsłona piosenek, które będą później następować. Ten dark jeszcze bardziej ukaże się w kolejnych singlach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu "P.R.I.D.E." Natalia Nykiel. Artystka zapowiada album, który zabierze nas do chemiczno-baśniowej krainy w stylu dark romantic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łączą się w jedną całość". Dawid Kwiatkowski o piosenkach z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 16:20
- "Proste" to trochę bunt przeciwko przelotnym chwilom uniesienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Dawid Kwiatkowski. Po utworze "Bez Ciebie" jest to już druga zapowiedź jego nadchodzącego albumu. Dlaczego w nowym singlu postanowił opowiedzieć o pewnej uczuciowej nieporadności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić: chciałabym, żeby jak najwięcej osób poznało twórczość Zuzanny Gilczanki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 16:20
Joanna Longić zapowiada swoją kolejną płytę. Tym razem artystka wzięła na warsztat twórczość poetki Zuzanny Ginczanki, wzbogacając liryczne teksty kameralnym, nastrojowym instrumentarium. "Ucieczka" to pierwszy singiel zwiastujący album.
rozwiń zwiń