40. edycja Festiwalu Piknik Country i Folk. "Muzyczna Jedynka" z Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:13
W piątek nad jeziorem Czos rozpocznie się 40. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk Mrągowo 2021. W wydarzeniu weźmie udział Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy na relację!
Lonstar
LonstarFoto: PAP/Leon Stankiewicz

- W trakcie 40. Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country i Folk Mrągowo 2021 odbędzie się m.in. koncert specjalny. Poświęcony on będzie 40-leciu muzyki country w Polsce. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny country i zespoły, które brały udział w pierwszych festiwalach - powiedział w środę (21.07) w audycji "Muzyczna Jedynka" Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny festiwalu. 

piknik_grafika_900x507450.jpg
Przed nami 40. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie

W piątek na scenie zabrzmią najpopularniejsze polskie piosenki country, które przez dekady gościły w amfiteatrze nad jeziorem Czos, a w sobotę usłyszeć będzie można największe zagraniczne przeboje Dolly Parton, Willie Nelsona, Johnny Casha, Roya Orbisona, Krisa Kristofersona i wielu innych w wykonaniu naszych rodzimych artystów.

Na miejscu są dziennikarze Programu 1 - Marcin Kusy i Paweł Sztompke, którzy będą relacjonować, co dzieje się w Mrągowie. W studiu plenerowym zagości wielu przedstawicieli muzyki country m.in. Lonstar, Tomasz Szwed, Mariusz Kalaga, Czarek Makiewicz (autor hymnu festiwalowego "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa").

Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" zapraszamy w piątek (23.07) w godz. 13.00-15.00.

kk

Czytaj także

"Łączą się w jedną całość". Dawid Kwiatkowski o piosenkach z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 16:20
- "Proste" to trochę bunt przeciwko przelotnym chwilom uniesienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Dawid Kwiatkowski. Po utworze "Bez Ciebie" jest to już druga zapowiedź jego nadchodzącego albumu. Dlaczego w nowym singlu postanowił opowiedzieć o pewnej uczuciowej nieporadności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić: chciałabym, żeby jak najwięcej osób poznało twórczość Zuzanny Gilczanki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 16:20
Joanna Longić zapowiada swoją kolejną płytę. Tym razem artystka wzięła na warsztat twórczość poetki Zuzanny Ginczanki, wzbogacając liryczne teksty kameralnym, nastrojowym instrumentarium. "Ucieczka" to pierwszy singiel zwiastujący album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tribute to Maria Koterbska". Grażyna Auguścik o niezwykłym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:38
XVII edycja Ladies' Jazz Festival, jedynego festiwalu w takim stopniu poświęconego damom jazzu rozpocznie specjalny koncert poświęcony niedawno zmarłej Królowej Polskiego Swingu, Marii Koterbskiej. Koncert rozpocznie się 26 lipca o g. 20.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
rozwiń zwiń