Jakub Goleniewski: album "Szkoda" traktujemy na swój sposób przełomowo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 16:37
Lider zespołu Kroki opowiada o ich nowym wydawnictwie "Szkoda". - To pierwszy projekt, który stworzyliśmy w języku polskim, i który uświadomił nas o ładunku emocjonalnym słów wypowiadanych również na co dzień - opowiada muzyk w "Muzycznej Jedynce".
Debiutancki materiał grupy ukazał się w 2016 roku nakładem wytwórni Kayax
Debiutancki materiał grupy ukazał się w 2016 roku nakładem wytwórni KayaxFoto: mat. promocyjne/bialyniebieski.tumblr.com

Bartek Królik PR1 1200.jpg
Bartek Królik z utworem "Zakochana" na konkursie Premier w Opolu

Jakub Goleniewski przyznaje, że 3-4 lata temu zespół chciał nagrać piosenkę po polsku. - Wiedzieliśmy, że zupełnie inaczej ludzie przeżywają takie utwory - mówi. Zwłaszcza, że według jego słów, Kroki starają się przekazywać głębsze wartości, które angażują odbiorcę.


Posłuchaj
10:08 2021_09_06 13_21_09_pr1_MUZYCZNA_JEDYNKA.mp3 Jakub Goleniewski o śpiewaniu przez zespół Kroki piosenek w języku polskim (Muzyczna Jedynka)

 


Lukasz Siekacz Shutterstock Wrocław panorama noc 1200.jpg
Roziskrzony namiętnością Wrocław. Historia duetu Husky

Podkreśla, że na koncertach jest inna energia, ludzie zachowują się inaczej, śpiewają wspólnie z zespołem. - Poczuliśmy też, że po tylu latach potrzebujemy zmiany, czegoś nowego i tak to się udało - wyjaśnia.

Na nowym wydawnictwie jest muzyka elektroniczna, ale są też instrumenty tradycyjne np. gitary. - Zmieniliśmy formę, zaczęliśmy iść w stronę piosenki, bardziej przystępnej kompozycji i dobrze się przy tym bawimy, a wydaje mi się, że to jest najważniejsze - wyznaje. Jakub Goleniewski przyznaje, że tworzenie piosenek jest czymś innym niż to, czym zespół do tej pory się zajmował i jego członkowie ciągle się uczą, a to jest dla niech - jak to ujął - fajne.

KayaxTV

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Jakub Goleniewski (wokalista zespołu Kroki)

Data emisji: 6.09.2021 

Godzina emisji: 13.21

ag
Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska album piosenka

Czytaj także

"Miałam dość jasne przeczucia co do tego utworu". Natalia Szroeder o singlu "Powinnam?"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:25
- Nie chciałam, żeby ta piosenka była tak interpretowana, że komuś coś wyrzucam lub mam do kogoś żal. To jest trochę taki mój rachunek sumienia, że trochę z własnej winy podążałam za kierunkowskazami narzuconymi mi z góry - mówi w "Muzycznej Jedynce" Natalia Szroeder. 16 marca 2021 r. ukazał się nowy singiel artystki zatytułowany "Powinnam?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić: chciałabym, żeby jak najwięcej osób poznało twórczość Zuzanny Gilczanki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 16:20
Joanna Longić zapowiada swoją kolejną płytę. Tym razem artystka wzięła na warsztat twórczość poetki Zuzanny Ginczanki, wzbogacając liryczne teksty kameralnym, nastrojowym instrumentarium. "Ucieczka" to pierwszy singiel zwiastujący album.
rozwiń zwiń