Ten wyjątkowy koncert upamiętni Andrzeja Zauchę. "Cały czas jest w naszych sercach"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:53
Już za kilkanaście dni odbędzie się koncert upamiętniający 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. - Na pewno widzi z góry, co tutaj robimy. Zagramy dla niego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, organizator gali. Jakich artystów zobaczymy 10 października w Krakowie?
Podczas koncertu upamiętniającego Andrzeja Zauchę wystąpi m.in. Kuba Badach
Podczas koncertu upamiętniającego Andrzeja Zauchę wystąpi m.in. Kuba BadachFoto: Radoslaw NAWROCKI / Forum

Stan Borys PR1 1200.jpg
"W hołdzie wielkiemu poecie". Stan Borys zapowiada "Norwidowskie Theatrum Mundi"
Posłuchaj
08:21 2021_09_15 13_37_17_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zdaniem Krzysztofa Wolsztyńskiego, koncert upamiętniający Andrzeja Zauchę będzie muzyczną ucztą (Muzyczna Jedynka)

Koncert w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się dokładnie w 30. rocznicę tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy. Na scenie pojawią się jego przyjaciele oraz piosenkarze młodego pokolenia, m.in. Ewa Bem, Renata Przemyk, Kayah, Kasia Moś, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Marek Piekarczyk oraz Dodo Jaszczyńska.

- 10 października to data, którą każdy pamięta, a zwłaszcza Kraków. W tym roku postanowiliśmy zagrać duży koncert w rodzinnym mieście Andrzeja Zauchy, aby ta bliska mu rodzina muzyczna, z którą spędzał młodość i swoje najlepsze lata, przypomniała te piosenki (…). Skład jest bardzo zacny, ale osoba Andrzeja Zauchy była bardzo ważna i tylko można ubolewać, że tak szybko odszedł - twierdzi Krzysztof Wolsztyński.

Podczas koncertu usłyszymy nowe aranżacje utworów Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "C’est la vie", "Siódmy rok" i "Czarny Alibaba", skomponowane przez Pawła Tomaszewskiego.

Andrzej Zaucha widzi nas z góry

Zdaniem Krzysztofa Wolsztyńskiego koncert upamiętniający Andrzeja Zauchę będzie muzyczną ucztą, na widowni pojawi się zaś wielu jego przyjaciół.

- Bardzo cieszę się, że ten koncert odbędzie się w Krakowie i będzie zamykał trasę, którą w tym roku realizowaliśmy. Może nie było dużo koncertów, ale mam nadzieję, że ci, którzy byli w Świnoujściu, Toruniu i Bydgoszczy, na pewno byli zadowoleni z koncertów, które robimy wspólnie z Fundacją "Serca Bicie" (…). To jest ważne, że Andrzej Zaucha jest w naszych sercach i że gramy dla niego. Na pewno widzi z góry, co robimy tutaj - mówi Krzysztof Wolsztyński.

Źródło: Andrzej Zaucha/"Byłaś serca biciem"

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Krzysztof Wolsztyński (organizator koncertu upamiętniającego 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy)

Data emisji: 15.09.2021

Godzina emisji: 13.37

DS

Czytaj także

Nowy utwór może być przełomem w karierze zespołu Feel

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:21
Wciąż trwające kalendarzowe lato przyozdabiamy w "Muzycznej Jedynce" nowym utworem zespołu Feel "Lubię na Ciebie patrzeć", który ma szansę otworzyć nowy rozdział w ich karierze i stać się przebojem nadchodzącej jesieni. - To zupełnie nowe brzmienie, złamaliśmy swój styl i odważniej zaprezentowaliśmy inny rodzaj muzyki - tłumaczy Piotr Kupicha, lider zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Farna: hasłem przewodnim tego utworu jest sztuka mówienia "nie"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 16:05
Wraz z końcem sierpnia ukazał się nowy singiel wokalistki, "No nie". To już druga piosenka z tak silnym przekazem, która zapowiada album artystki. - Zawsze chciałam i to był mój cel, żeby połączyć muzykę popową z jakimś przesłaniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Farna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłem poruszony tym tekstem". Darek Kozakiewicz o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:27
"To nie żart" jest najnowszym singlem Darka Kozakiewicza. Słowa do tego utworu napisał Jacek Cygan. - Kiedy przeczytałem ten tekst, byłem nim po prostu bardzo poruszony - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Darek Kozakiewicz. Czego zapowiedzią jest jego nowa piosenka?
rozwiń zwiń