Wspaniały wieczór. Igor Herbut o pożegnalnym koncercie "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 17:10
Igor Herbut z zespołem LemON był jedną z dwóch gwiazd, które wystąpiły w Zakopanem na koncercie kończącym tegoroczne "Lato z Radiem". - Cudowna sprawa, nam też zakończył się sezon i cieszę się, że zrobiliśmy to razem - mówi piosenkarz. Drugą z gwiazd była Sylwia Grzeszczak.
Igor Herbut i zespół LemON podczas koncertu kończącego  Lato z Radiem 2021
Igor Herbut i zespół LemON podczas koncertu kończącego "Lato z Radiem" 2021Foto: Cezary Piwowarski/PR

CEZ_1314.JPG
Sylwia Grzeszczak i LemON na scenie "Lata z Radiem" [WIDEO]

Igor Herbut występuje też jako solista i przyznaje, że te koncerty różnią się od tych, w których gra razem z kolegami z LemON. - To są dwie różne wyspy, na które zabierasz ekwipunek zupełnie, zupełnie inny - przyznaje. Wyjaśnia, że nawet inaczej nastraja się przed koncertem solowym i koncertem z zespołem. - Słucham zupełnie innej muzyki - mówi. Właśnie wybiera się w trasę z dziewięcioma koncertami z piosenkami z płyty "Chrust".


Posłuchaj
11:10 2021_09_20 14_25_30_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Igor Herbut o koncertach solowych i tych z zespołem LemON (Muzyczna Jedynka)

igor herbut fot zuza krajewska 1200.jpg
Igor Herbut: dla każdego "tu" jest gdzieś indziej

 

Gość Programu 1 Polskiego Radia zauważa, że idąc na koncert LemON, słuchacze mniej więcej wiedzą, czego mogą się spodziewać. Zaś muzyka z "Chrustu" jest zupełnie inna. - Jest może bardziej poetycka, melancholijna - opowiada. Trasa rozpoczyna się 22 października w Toruniu, a kończy w Krakowie 4 grudnia. Zauważa też, że w 2022 roku LemON kończy 10 lat i dlatego zespół chce wybrać się w trasę - jak to określił - z przytupem. Kończy też prace nad piątą płytą. Będzie to zupełnie inne niż to, co Igor Herbut chce zaprezentować z "Chrustem".

Lider zespołu LemON przyznaje, że podróżowanie z koncertami było bardzo interesujące do momentu, kiedy urodził mu się syn. - Każdego dnia poza domem bardzo, bardzo do niego tęsknię - przyznaje muzyk.

Igor Herbut/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Igor Herbut (lider zespołu LemON, kompozytor, autor tekstów, wokalista)

Data emisji: 20.09.2021 

Godzina emisji: 14.25

ag


Czytaj także

Obraz Pollocka i Nowy Jork na nowej płycie LemOn

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 17:24
Na najnowszym albumie grupy LemOn znalazły się m.in. stare mikrofony, dodające utworom duszę. - Jest kolor i klimat z tego wszystkiego - mówi wokalista Igor Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut o nowej płycie: cały czas uczę się być wdzięczny

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 15:43
Wokalista zdradza, że piosenka "Wdzięczność" z jego solowego albumu "Chrust" to list w charakterze utworu, skierowany do słuchacza i do samego siebie. - Uczę się, żeby wrodzona łapczywość nie gryzła się z wdzięcznością i staram się być coraz lepszy - mówi Igor Herbut.
rozwiń zwiń