"Odwaga jest ważna w życiu każdego artysty". Sarsa o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:13
- Pomyślałam, że trzeba znaleźć drzwi, by trochę wyjść ze strefy komfortu, postawić sobie nowe wyzwania oraz rozwijać się jako człowiek i artysta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sarsa, która zaprezentowała drugi singiel zapowiadający album "Runostany". Czy utwór "Ze mną tańcz" stał się jej nowym rozdziałem muzycznym?
Sarsa
SarsaFoto: mat. prasowy/Piotr Porębski

Krzysztof Krawczyk Forum 1200.jpg
Premiera w Jedynce. Nierubiec: Krawczyk zostawił wiele niepublikowanych piosenek
Posłuchaj
11:06 2021_10_25 13_24_13_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Sarsa przyznaje, że poczuła się bardzo wygodnie w miejscu, w którym znalazła się w swojej karierze muzycznej, dlatego postanowiła coś zmienić (Jedynka/Muzyczna Jedynka)

- Ja nie mówię, że zaczynam nowy rozdział i staram się tego nie określać. Określenie, że Sarsa się zmieniła, robi nową muzykę i jest ona inna, zawsze zostawiam odbiorcom i słuchaczom, ponieważ sami nigdy nie jesteśmy obiektywni na swój własny temat. Dlatego nie staram się na zaś wyprzedzać tego, czym się to stanie - komentuje Sarsa.

Źródło: SARSA/"Ze mną tańcz"

"Potrzebowałam wsparcia"

Artystka zdradza, że czuje inaczej muzykę, co jej zdaniem daje się usłyszeć. - Też po raz pierwszy zaprosiłam do współpracy innych współautorów, czyli pojawił się Jacek Szymkiewicz, natomiast Marcin Bors razem z Pawłem Smakulskim produkowali materiał. Było więc trochę takich buforów w tym procesie twórczym, dodających mi odwagi, żebym otworzyła się jeszcze bardziej niż wcześniej - twierdzi Sarsa.

- Paradoksalnie, kiedy tworzysz w samotności, podajesz w wątpliwość, czy jest to fajne i czy idę w dobrą stronę. Zaczynasz wtedy słuchać wszystkich doradców dookoła i na koniec może nie jesteś tak do końca z tego zadowolony. Tym razem było tak, że wszystko, co robiłam, i ludzie, z którymi współtworzyłam, jakby nakręcali to, czyli dmuchali w ten sam żagiel, co ja. To było fajne. Odwaga jest ważna w życiu każdego artysty, a czasami się jej potrzebuje bardziej, a czasem ona jest. Potrzebowałam tego wsparcia i dzisiaj jestem szczęśliwa, że z takimi ludźmi połączyłam siły - dodaje.

Poczuła, że jest zbyt wygodnie

Sarsa przyznaje, że poczuła się bardzo wygodnie w miejscu, w którym znalazła się w swojej karierze muzycznej, jak również w swoim rozwoju osobistym. - Wszystko zgadzało się i dawało dobre wyniki, więc pomyślałam sobie, że jest za wygodnie i trzeba znaleźć drzwi, by trochę wyjść z tej strefy komfortu i postawić sobie nowe wyzwania oraz rozwijać się jako człowiek i artysta. Dlatego nieprzypadkowo w moim życiu pojawili się Jacek Szymkiewicz, Marcin Bors i Paweł Smakulski - opowiada.

- Na pewno jestem osobą, która nie lubi kompromisów w swojej twórczości, ale starałam się być partnerem w tym muzycznym romansie. Cały czas powtarzam w wywiadach, że jest trochę ciężko mi mówić o rzeczy (albumie - red.), której jeszcze nie ma, ale której spodziewamy się i której sama nie mogę się doczekać, by się nią podzielić. To dziecko jakby się już urodziło, wiem, jak ono brzmi i bardzo chciałabym, żeby już wszyscy poznali ten materiał - wyjaśnia artystka.

Sarsa zauważa, że przez jej muzykę i teledysk przebija się las. - Ten las jest trochę metaforą tego, co ja w sobie zaakceptowałam, czyli niedoskonałości i nieregularności, których chciałam się pozbyć. Las jest również na pozór chaotyczny, ale świetnie działa - mówi. A czy utwór "Ze mną tańcz" będzie miał swoją kontynuację? - Tak, to jest pierwsza część historii leśnej. Już 29 października chciałabym wszystkich trochę wybudzić z tego snu. Chciałabym też, żebyśmy przenieśli się do prawdziwego lasu i może odpowiedzieli na pytanie, czy wolimy wirtualną rzeczywistość leśną czy jednak ten prawdziwy las jest dla nas bardziej cenny - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Sarsa (piosenkarka)

Data emisji: 25.10.2021 

Godzina emisji: 13.24

DS

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska Sarsa piosenka

Czytaj także

Powrót do przeszłości i spojrzenie w przyszłość. Urszula nie próżnuje

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:15
W tym roku mija 25 lat od wydania albumu Urszuli pt. "Biała droga". Z tej okazji wokalistka zdecydowała się na drugą już reedycję płyty. - Zamysł był taki, żeby uhonorować zespół, z którym gram siedemnaście lat - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paula Roma o piosence "Uziemienie": to nowy etap i nowy początek

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 16:25
Paula Roma ma na koncie zaledwie jedną EP-kę, więc deklaracja o nowym rozdziale może dziwić. Zapewnia, że nie chodzi o etap twórczy, bo tu się nic nie zmieniło. - Chodzi o etap wydawniczy, bo nie jestem już sama wydawcą - wyjaśnia.
rozwiń zwiń