"Jazz to muzyka współpracy". Matt Dusk o najnowszym albumie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 16:13
Rok po wydaniu albumu "Sinatra" Matt Dusk powraca z "Sinatra Vol. 2". - Zdecydowałem się na Sinatrę i jazz, ponieważ jego muzyka bardzo do mnie trafia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Matt Dusk. Którzy polscy artyści pojawili się na jego najnowszym albumie?
Matt Dusk
Matt DuskFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio
13:12 2021_11_02 14_26_21_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Obecnie Matt Dusk przebywa w swoim rodzinnym mieście Toronto. Za kilka miesięcy planuje jednak podróż do Polski (Muzyczna Jedynka)Mrozu 1200.jpg
"Gramy po swojemu". Mrozu wyjaśnia, dlaczego na scenie jest petardą nie do zatrzymania
Posłuchaj
Matt Dusk w swojej karierze zajmował się operą i muzyką poważną, kiedy jednak usłyszał Tony’ego Bennetta, zdecydował się na jazz i śpiewanie głównie standardów. Jak sam przyznaje, z wiekiem coraz bardziej trafia do niego muzyka Franka Sinatry.

Źródło: Matt Dusk/Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny feat. Natalia Kukulska - "That's Life/ Żyć tak"

Badach, Kukulska, Piaseczny i Bem

Gość Jedynki w albumie "Sinatra Vol. 2" zabiera swoich fanów w muzyczną podróż przez całą karierę Franka Sinatry. Towarzyszą mu w niej także polscy muzycy. - Jazz to muzyka współpracy, a polscy artyści, jak Kuba Badach czy Natalia Kukulska, też kochają jazz - wyjaśnia Matt Dusk.

Artysta zaprosił do współpracy Kubę Badacha już na poprzedniej płycie. Natomiast teraz wystąpili nie w duecie, tylko w trio, ponieważ dołączył do nich Andrzej Piaseczny. To właśnie utwór "That’s Life/ Żyć tak" otwiera płytę.

Natalię Kukulską możemy usłyszeć w singlu "One Note Samba/ Samba na jedną nutę", z kolei Ewę Bem we "Fly Me To The Moon". - Miałem okazję spotkać Ewę Bem i uświadomiłem sobie, że takie piosenki można śpiewać w każdym wieku. Poprosiłem, żeby zaśpiewała ze mną - opowiada Matt Dusk i zdradza, że chciałby mieć swoją grupę polskich współpracowników.

Trasa koncertowa w marcu

Obecnie Matt Dusk przebywa w swoim rodzinnym mieście Toronto. Za kilka miesięcy planuje jednak podróż do Polski.

- W marcu mamy trasę koncertową. Wspaniale będzie wrócić do Polski. Tym bardziej że bilety są już prawie całkowicie wyprzedane - mówi artysta.

Matt Dusk zapewnia także, że w przyszłości będzie chciał współpracować z kolejnymi polskimi artystami. Kanadyjski muzyk sprzedał do tej pory ponad milion płyt na całym świecie, zaś na swoim koncie ma już cztery złote i sześć platynowych albumów.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Matt Dusk (muzyk, kompozytor, piosenkarz)

Data emisji: 2.11.2021 

Godzina emisji: 14.26

DS

Czytaj także

Od Opola do współpracy. Cleo i Maryla Rodowicz znów razem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 20:20
W piątek (22.10) fani Maryli Rodowicz i Cleo usłyszeli premierowo wspólny utwór obu artystek pt. "Dalej". Opublikowano również teledysk będący połączeniem utworu "Dalej" i "Neony". Ten drugi, również wykonany wspólnie, swoją premierę będzie miał w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odwaga jest ważna w życiu każdego artysty". Sarsa o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:13
- Pomyślałam, że trzeba znaleźć drzwi, by trochę wyjść ze strefy komfortu, postawić sobie nowe wyzwania oraz rozwijać się jako człowiek i artysta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sarsa, która zaprezentowała drugi singiel zapowiadający album "Runostany". Czy utwór "Ze mną tańcz" stał się jej nowym rozdziałem muzycznym?
rozwiń zwiń