Festiwal Jeremiego Przybory. "W Kutnie będziemy oddychać poezją"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 15:22
Już po raz siedemnasty odbędzie się Stacja Kutno - Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory. - Będziemy mogli chłonąć tę piękną muzykę i słowa oraz oddychać poezją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Ryzlak, szef festiwalu i kierownik Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 
Grzegorz Wasowski i Jeremi Przybora
Grzegorz Wasowski i Jeremi PrzyboraFoto: Studio69 / Studio69 / Forum

Lato z Radiem 2020_koncert_Matt Dusk 1200.jpg
"Jazz to muzyka współpracy". Matt Dusk o najnowszym albumie
Posłuchaj
08:01 2021_11_03 13_22_42_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Krzysztof Ryzlak zdradza, że są dwa powody tego, że w Kutnie odbywa się festiwal poświęcony twórczości Jeremiego Przybory (Muzyczna Jedynka)

Ten festiwal z pewnością jest bardzo ważny dla wszystkich, którzy kochają piosenki Kabaretu Starszych Panów oraz teksty Jeremiego Przybory. Jego siedemnasta edycja odbędzie się lada dzień w Kutnie.

- W tym roku od 17 do 21 listopada w Kutnowskim Domu Kultury, ale także w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, będziemy chłonąć tę piękną muzykę i te piękne słowa, będziemy oddychać poezją i spędzać taką piękną jesień właśnie w Kutnie - zapowiada Krzysztof Ryzlak.

Dlaczego akurat w Kutnie?

Krzysztof Ryzlak zdradza, że są dwa powody tego, że w Kutnie odbywa się festiwal poświęcony twórczości Jeremiego Przybory.

- Pierwszy to piosenka, która powstała dawno temu, a dokładnie "O, Kutno!". Natomiast drugi, że pan Jeremi został honorowym starostą kutnowskim w czasach, kiedy jeszcze nie myślano o powrocie starostw, a on jednak otrzymał to honorowe starostwo. Później pomyśleliśmy, że trzeba to wykorzystać i zmienić smutne Kutno w miejsce radosne, pełne uśmiechu i poezji - wyjaśnia gość Jedynki.

Zaplanowano koncerty

Jak informuje Krzysztof Ryzlak, jeszcze do północy można zgłaszać się do Konkursu na Interpretację Piosenek Jeremiego Przybory. Zainteresowani muszą mieć powyżej 16 lat.

- Ten konkurs jest najważniejszym elementem festiwalu. Koncert konkursowy odbędzie się 20 listopada w sobotę o godz. 18.00, zaś w niedzielę także o godz. 18.00 zaplanowany jest koncert galowy. Wystąpi zeszłoroczna laureatka, będzie minirecital Bogdana Hołowni i dużo innych niespodzianek – dodaje szef CTMiT.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Krzysztof Ryzlak (szef festiwalu i kierownik Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie)

Data emisji: 3.11.2021

Godzina emisji: 13.22

DS

Czytaj także

Nowy singiel Czerwonych Gitar. "Nawiązuje do największych hitów"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:33
Czerwony Gitary powracają z nowym singlem zatytułowanym "Sto gradowych chmur". - Tę piosenkę napisałem, kiedy miałem piętnaście lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Wiśniewski z Czerwonych Gitar. W jaki sposób zespół świętuje swój lekko spóźniony jubileusz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
rozwiń zwiń