Paweł Kowalski: cieszę się, że będę miał szansę zagrać tak piękny koncert

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:47
- Wraz z maestro Jerzym Maksymiukiem i znakomitą Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus zagramy 6 listopada koncert fortepianowy Maurice'a Ravela - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowalski, znany pianista i jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków. Co dokładnie usłyszymy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego?
Paweł Kowalski
Paweł KowalskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Grzegorz Wasowski i Jeremi Przybora Forum 1200.jpg
Festiwal Jeremiego Przybory. "W Kutnie będziemy oddychać poezją"
Posłuchaj
02:07 Jedynka/Muzyczna Jedynka - 3.11.2021 Paweł Kowalski W pierwszej części usłyszymy koncert fortepianowy G-dur Maurice'a Ravela. A w drugiej? (Muzyczna Jedynka)

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Na fortepianie zagra Paweł Kowalski, który znany jest z sięgania po rozległy repertuar, od Mozarta i Chopina do Panufnika, Kilara i Góreckiego, muzykę kameralną, filmową i jazz.

- Cieszę się, że już dwa tygodnie po Konkursie Chopinowskim będę miał szansę nie tylko przemawiać do państwa jako komentator, ale zagrać tak piękny koncert - mówi w Jedynce Paweł Kowalski.

Maestro Maksymiuk

W pierwszej części usłyszymy koncert fortepianowy G-dur Maurice'a Ravela. - Natomiast w drugiej części mamy dwa utwory na orkiestrę smyczkową, które wykona maestro Maksymiuk wraz z orkiestrą "Verklärte Nacht" Arnolda Schönberga do poematu Richarda Dehmela oraz piękny utwór "Vers per Archi" samego Jerzego Maksymiuka - zauważa Paweł Kowalski.

- Jerzy Maksymiuk mocno podkreślał we wtorek, prowadząc z nami próbę, że czuje się bardzo również jako kompozytor, a nie tylko dyrygent. Ta próba była bardzo intensywna i ciekawa. Cieszymy się na to spotkanie - dodaje muzyk.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Paweł Kowalski (pianista)

Data emisji: 3.11.2021

Godzina emisji: 13.48

DS

Czytaj także

Nowy singiel Czerwonych Gitar. "Nawiązuje do największych hitów"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:33
Czerwony Gitary powracają z nowym singlem zatytułowanym "Sto gradowych chmur". - Tę piosenkę napisałem, kiedy miałem piętnaście lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Wiśniewski z Czerwonych Gitar. W jaki sposób zespół świętuje swój lekko spóźniony jubileusz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
rozwiń zwiń