"Staram się nie stać w miejscu". Bovska o nowym singlu i muzycznych planach

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 16:29
- Każda piosenka ma w sobie element autobiografii, a ta zdecydowanie należy do tych osobistych. Wydaje mi się, że tylko takie mają sens - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bovska, która wydała niedawno swój najnowszy singiel zatytułowany "Dzika". Czego manifestem jest ten utwór?
Bovska
BovskaFoto: Krzysztof Jarosz / Forum

Lato z Radiem 2020_koncert_Matt Dusk 1200.jpg
"Jazz to muzyka współpracy". Matt Dusk o najnowszym albumie
Posłuchaj
10:08 2021_11_04 13_24_24_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Dzika" ma być częścią nowej płyty Bovskiej (Muzyczna Jedynka)

Bovska nie spoczywa na laurach i tworzy kolejne single. Tym razem przyszedł czas na "Dziką", która zdaniem piosenkarki jest częścią kobiecej natury. Podobnie jest jednak w przypadku mężczyzn.

- Każdy z nas czasem zapomina o tej swojej części, jak i czasami ją odnajduje. Jest to piosenka, która mówi o spotkanie z "Dziką" i myślę, że to na takim najgłębszym poziomie. Ten utwór jest też o uwolnieniu tej energii - komentuje Bovska.

Źródło: BOVSKA/"Dzika"

Wewnętrzny rozwój wpływa na twórczość

Ludzka natura od zawsze interesowała Bovską. W przypadku "Dzikiej" artystka wgłębia się w ten temat jeszcze bardziej.

- Na pewno te rozważania zostały pogłębione. Poza tym wszyscy zmieniamy się, rozwijamy i nie stoimy w miejscu. Przynajmniej ja mam takie poczucie, ponieważ bardzo się staram nie stać w miejscu. Stagnacja jest chyba najgorszą możliwą rzeczą. Dlatego rozwijam się wewnętrznie i wynikiem tego są piosenki. Staram się dawać ujście właśnie w swojej twórczości - twierdzi Bovska.

Bovska jest szczególnie dumna ze stworzonego teledysku. - Udało nam się stworzyć jakby fabularną opowieść o pogoni za "Dziką" i o konfrontacji z "Dziką". Taniec i ruch nie są mi obce, więc od dłuższego czasu konsekwentnie wplatam w wideo opowieści i właśnie taniec. Uważam, że tutaj udało mi się to wpleść najbardziej zgrabnie w narrację tego opowiadania. Mam poczucie, że teledysk bardzo dopełnia muzykę - wyjaśnia.

Jeszcze bardziej przyswajalny

Piosenkarka ma wrażenie, że cały czas w swojej twórczości oscyluje wokół popu, ale "być może ten utwór jest trochę bardziej przyswajalny i łatwy". Zwraca uwagę, że pomaga w tym tzw. czynnik ludzki, czyli żywe bębny czy gitara.

- To jest pewnego rodzaju nowa opowieść. Pracowaliśmy nad tą piosenką w inny sposób niż do tej pory nad większością moich utworów. Ta praca była bardzo organiczna i mam poczucie, że to gdzieś emanuje z tej piosenki - zdradza.

"Dzika" ma być częścią nowej płyty Bovskiej. - Mam nadzieję, że ta ukaże się w przyszłym roku, chociaż przyznam szczerze, że zupełnie się nie spieszę. Czuję, że potrzebuję poczekać na odpowiedni moment, żeby ją wydać. Lubię opowiadać poszczególne historie, które skupiają się na pojedynczych singlach i na pewno będzie ich więcej. Chcę, jak najczęściej dzielić się swoją nową muzyką - mówi Bovska.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Bovska (piosenkarka)

Data emisji: 4.11.2021 

Godzina emisji: 13.24

DS

Czytaj także

"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kowalski: cieszę się, że będę miał szansę zagrać tak piękny koncert

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:47
- Wraz z maestro Jerzym Maksymiukiem i znakomitą Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus zagramy 6 listopada koncert fortepianowy Maurice'a Ravela - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowalski, znany pianista i jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków. Co dokładnie usłyszymy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego?
rozwiń zwiń