Zaczęło się od TikToka. Julia Rocka z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 08:47
Wszystko zaczęło się w lipcu ubiegłego roku. Julia Rocka, wraz z kolegą, nagrała utwór "Jeep". Po kilku miesiącach poprosiła użytkowników TikToka o wysłuchanie i udostępnienie jej piosenki. Ta szybko stała się hitem i uzyskała siedem milionów polubień. Wczoraj premierę miał nowy singiel artystki pt. "Oficjalna wersja zdarzeń".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Carlos Castilla

Czytaj też:
Zespół Manchester 1200.JPG
"Dobrze, że jesteś". Zespół Manchester z nowym singlem

Przygodę z muzyką, Julia Rocka, rozpoczęła w szkole aktorskiej, a konkretniej podczas egzaminów wstępnych. - Trzeba było przygotować piosenkę ludową i piosenkę musicalową, więc już od jakiegoś czasu kształcę się wokalnie - mówi artystka na antenie Programu 1 Polskiego Radia.


Posłuchaj
07:21 2021_11_05 14_40_59_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Julia Rocka prezentuje nowy singiel pt. "Oficjalna wersja zdarzeń" (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Zróżnicowana stylistyka

Pomysł na pisanie własnych utworów w głowie Julii pojawił się na początku pandemii. Efektem był m.in. "Jeep", który nie tylko stał się viralowym hitem, ale sprawił, że na młodą artystkę uwagę zwrócili m.in. przedstawiciele wytwórni płytowej. Jak sama przyznaje, jej twórczość łączy żart z poważniejszym podejściem do podejmowanych zagadnień. - Lubię ironię i poczucie humoru w tekście, zawsze tego szukam. Jednocześnie teksty mówią trochę o cierpieniu, nie są jednoznaczne - wyjaśnia Julia Rocka.

Wokalistka współpracuje z Michałem Głomskim, producentem muzycznym, a prywatnie przyjacielem z liceum. Nie ukrywa, że jej nowy utwór jest afirmacją intymności, a zarazem szansą podzielenia się momentami ważnymi w jej życiu. - To, że odrobinę o nich wspominam, jest takim puszczeniem oka do słuchacza. Chciałam, żeby trochę się uśmiechnął podczas słuchania i żeby mógł się z tym utożsamiać - dodaje w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Zobacz też:

Kariera nabiera rozpędu

Karierę muzyczną łączy z nauką na czwartym roku szkoły aktorskiej. - Organizacyjnie daję radę, choć nie ukrywam, że ten rok jest trudny. To rok dyplomowy, więc gram dużo spektakli w Teatrze Studyjnym w Łodzi - wyjaśnia gość "Muzycznej Jedynki". Otwarcie zapowiada, że plany muzyczne ma rozległe, a ich początkiem, swoistą zapowiedzią jest właśnie nowy singiel pt. "Oficjalna wersja zdarzeń". - Interpretację pozostawiam każdemu słuchaczowi, nie chcę jej nikomu narzucać - podsumowuje.

YouTube/Julia Rocka

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Julia Rocka (wokalistka)

Data emisji: 5.11.2021 r. 

Godzina emisji: 14.40

mg

Czytaj także

Poeta na popowo i rockowo. Grzegorz Wilk o płycie "Baczyński"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:55
Wkrótce premierę sceniczną będzie miał album "Baczyński". - Wydawało nam się, że postać Baczyńskiego, młodego człowieka, będzie czymś interesującym właśnie dla młodych ludzi - mówi Grzegorz Wilk, który wykonuje wiersze poety do muzyki napisanej przez Marcina Nierubca.
rozwiń zwiń