Spełnienie muzycznych marzeń. Debiutancki album Juliana Lesińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:39
"Mieszanka popowych brzmień, emocjonalnych tekstów opatrzonych mocnym i charyzmatycznym głosem wokalisty". Tymi słowami zapowiedziany został debiutancki album Juliana Lesińskiego pt. "Milion nowych szans". 
Spełnienie muzycznych marzeń. Debiutancki album Juliana Lesińskiego
Foto: pixabay

Czytaj też:
Zespół Manchester 1200.JPG
"Dobrze, że jesteś". Zespół Manchester z nowym singlem

Julian Lesiński to piosenkarz, aktor oraz dziennikarz radiowy. Był laureatem licznych festiwali wokalnych w Polsce i poza granicami kraju, m.in. Międzynarodowego Festiwalu ‘Christmas Talent League’ w Wilnie. Jak sam mówi, muzyką zajmuje się od dziecka. - Mój dom był muzyczny. Tata śpiewał i grał na perkusji, mama również udzielała się artystycznie. Muzykę miałem wpojoną od małego - mówi w rozmowie z Anną Will.


Posłuchaj
10:05 2021_11_08 13_24_46_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Na rynku ukazał się debiutancki album Juliana Lesińskiego, pt. "Milion nowych szans" (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Album pełen emocji

W roku 2015, Julian Lesiński uzyskał dyplom "aktora scen muzycznych", jako absolwent Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, choć lekcje śpiewu pobierał od najmłodszych lat. Dziś, jak przyznaje, podąża indywidualną ścieżką muzyczną. Za wzór uznaje Edytę Górniak, Michała Bajora czy Mieczysława Szcześniaka. - Nie ograniczam się nigdy w swoich muzycznych horyzontach, więc ten rozstrzał artystów jest wielki - przyznaje. Nie ukrywa zarazem, że premierowy album pt. "Milion nowych szans" jest spełnieniem kolejnego marzenia.

Materiał, który usłyszymy na krążku, powstał na bazie osobistych przemyśleń i przeżyć wokalisty. Prace na ostatecznym kształtem, trwały ponad dwa lata. - W tym okresie, w moim życiu były momenty wspaniałe, a także momenty które bardzo szybko chciałbym wymazać ze swojej pamięci - przekonuje. Każdy z dwunastu utworów, Julian Lesiński, nazywa małym rozdziałem tego konkretnego etapu swojego życia. - Można usłyszeć wiele emocji. Przewija się smutek, tęsknota, jest dużo utworów refleksyjnych - wyjaśnia gość audycji.

YouTube/Julian Lesiński

Czytaj też:
Bovska Forum 1200.jpg
"Staram się nie stać w miejscu". Bovska o nowym singlu i muzycznych planach

Współpraca międzynarodowa

Jednocześnie Julian Lesiński podkreśla, że głównym mottem albumu jest to, by w życiu zawsze szukać jasnych stron. - Miłość, pasja, szacunek do drugiego człowieka są w stanie zaprowadzić nas bardzo daleko. Przede wszystkim warto sięgać po marzenia, bo one się spełniają - mówi. Choć na spełnienie części z nich musimy poczekać, warto wytrwale trzymać się obranych dróg i dążeń. - Warto czasem skupić się na tym, jak tę barierę przeskoczyć i na tym co naprawdę chcemy w życiu osiągnąć. O tym jest płyta "Milion nowych szans" - tłumaczy gość "Muzycznej Jedynki".

Większość utworów powstała w Szwecji, za ich skomponowanie odpowiadają Simon Johansson i Niklas Bergqvist. Pojawiają się również artyści z Polski i Grecji. - W pewnym momencie mojej artystycznej drogi, pojawiła się propozycja współpracy. Chętnie ją podjąłem, spotkanie tych ludzi i możliwość pracowania z nimi było dla mnie wielkim wyzwaniem i przeżyciem - nie ukrywa Lesiński. Dodaje, że na albumie udało się zawrzeć wszystkie emocje i brzmienia. - Byłem obecny na każdym etapie produkcji każdej piosenki. Ta współpraca była genialna - podsumowuje.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Julian Lesiński (wokalista)

Data emisji: 8.11.2021

Godzina emisji: 13.24

mg

Zobacz więcej na temat: Anna Will MUZYKA emocje

Czytaj także

"Dzięki nim czujemy, że żyjemy". Czym są emocje?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:42
Charakteryzują się tym, że pojawiają się nagle i zawsze łączą się z pobudzeniem somatycznym, mogą osiągnąć dużą intensywność, ale są przejściowe. W "Moim świecie dźwięków" Agata Steczkowska zaprosiła nas na spotkanie z dr nauk med. Marzanną Radziszewską, która opowiadała tym, czym są emocje. 
rozwiń zwiń