Janek Szynal: tata namawiał mnie do gry na gitarze

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:34
Być może gdyby Janek Szynal połknął bakcyla i grał profesjonalnie na gitarze, zostałby polskim Hendrixem. - Aczkolwiek ja zawsze byłem fanem pianina - przyznaje. Gitara jednak też nie jest mu obca. Teraz przygotowuje się do koncertów - na razie na koncie ma tylko dwa single, więc musi jeszcze zadbać o repertuar.
Janek Szynal
Janek SzynalFoto: Sony Music Poland

Andrzej Smolik Forum 1200.jpg
Szef wytwórni Sissy Records: artyści mieli poruszać i to musiało się podobać

- Mam nadzieje, że scena kiedyś mnie przyjmie - mówi. Pierwsze doświadczenia muzyczne Janek zbierał jako wokalista zespołu Jelly Beans. I koledzy z tego zespołu, z nowym perkusistą, towarzyszą mu do dziś.


Posłuchaj
12:29 2021_11_19 14_21_10_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Janek Szynal opowiada o planach artystycznych (Muzyczna Jedynka)

 

sikorowski andrzej pap 1200x660.jpg
Andrzej Sikorowski o swym jubileuszu: śpiewam, bo lubię to robić

Jako dziewiętnastolatek w 2019 roku wziął udział w 12. edycji "Mam talent!" i dotarł do finału, wyróżniając się m.in. tym, że śpiewał własne piosenki. - Zawsze marzyłem, żeby robić swoje kawałki i chyba się udało, a mam nadzieje, że powstanie ich więcej niż te dwa - przyznaje. Owe dwa utwory to "Chemiczna Noc" i ostatnio nagrana "Rakieta".

Janek Szynal zapewnia, że nie miałby oporów przed prezentacją piosenek innych wokalistów w jego interpretacji. Marzy o zaśpiewaniu utworu "Yesterday" grupy The Beatles.

Przyznaje, że kolegów z zespołu Jelly Beans poznał w 2017 roku i połączyły ich więzi towarzyskie. - Tworzymy rodzinę i stawiam na relacje rodzinne - mówi. Nie chciałby nikogo w tym zespole zmieniać.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Janek Szynal (wokalista)

Data emisji: 19.11.2021 

Godzina emisji: 14.21

ag


Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zegler MUZYKA

Czytaj także

"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobrze, że jesteś". Zespół Manchester z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:32
Muzycy zespołu Manchester przyzwyczaili ostatnimi czasy swoich fanów do udostępniania im przynajmniej jednego nowego singla w roku i nie jest inaczej w 2021 r. Lider formacji, Sławomir Załeński na antenie Programu 1 opowiadał o nowo powstałym utworze "Dobrze, że jesteś". 
rozwiń zwiń