Dźwiękowy miszmasz. Debiutancki album projektu ECHO

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 14:27
Cztery i pół roku trwały prace nad debiutanckim albumem zespołu ECHO. Efektem jest płyta "Długie noce", o której na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiedziała liderka - Zofia Nowakowska. - Jestem dumna, ale przede wszystkim szczęśliwa, że państwo możecie się z nią już zapoznać - nie kryje w rozmowie z Anną Will.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Carlos Castilla

Czytaj też:
jacek kaczmarski nac 1200.jpg
Jacek Kaczmarski i jego twórczość ponadczasowa. Płyta z piosenkami legendarnego barda

Zofia Nowakowska nie jest osobą nową na rynku muzycznym. Brała udział w programach telewizyjnych, występowała solowo oraz na deskach Teatru Muzycznego. Jej głos pojawił się nawet na ścieżce dźwiękowej do "Króla Lwa". Przełom nastąpił właśnie po jednym z popularnych talent show. - Skontaktował się ze mną producent Robert Kurpisz, "Nox". Miałam wtedy potrzebę, żeby wypuścić w świat coś bardziej swojego i chciałam mieć wpływ na to jaka to będzie muzyka - wspomina.


Posłuchaj
10:47 2021_11_26 13_26_30_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Zofia Nowakowska opowiada o debiutanckim albumie projektu ECHO (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Stylistyczne pomieszanie

W twórczości Zofii Nowakowskiej zauważalna jest tendencja do różnorodności i mieszania konwencji. Odbiorca odnajdzie brzmienia retro połączone jednak z muzyką bardziej współczesną, a wszystko to kameralne, dalekie od musicalowego patosu. - Tworząc ten projekt, chcieliśmy zrobić coś innego, niż ja robię na co dzień. Moim zdaniem, na tej płycie mój głos można usłyszeć w dużo ciekawszych odsłonach - przekonuje gość "Muzycznej Jedynki".

Płytę firmuje jednak nie sama Zofia Nowakowska, a projekt ECHO. Oprócz wokalistki i producenta muzycznego "Noxa", należy do niego również Patrycja Kosiarkiewicz odpowiedzialna za teksty. - Mamy poczucie, że ta płyta jest wynikiem naszej wspólnej pracy. Może stąd właśnie ta różnorodność muzyczna i stylistyczna - wyjaśnia. Dodaje, że liczy na dalszą współpracę i wspólne granie w dłuższej perspektywie. - Zobaczymy w jaką stronę nas to zaprowadzi.

Zobacz też:

Czytaj też:
tribbs.jpg
Tribbs nagrał nową wersję przeboju Elektrycznych Gitar

Bo ważny jest tekst

Gość audycji podkreśla, że w muzycznej twórczości dużo czasu i uwagi poświęca tekstom. Jeden z utworów napisał Piotr Bukartyk, autor i kompozytor piosenek. - Bardzo lubię teksty opowiadające o czymś. Na płycie dużo jest historii tworzących dla słuchacza małe światy. Ważne, żeby ten tekst był spójny ze mną i z tym, o czym chcę opowiedzieć - mówi. Album "Długie noce" promowany jest utworem "Żart". Oprócz wokalu, słyszymy jedynie fortepian i kwartet smyczkowy. - Dzięki małemu składowi jest możliwość, żeby głos wybrzmiał, ale przede wszystkim żeby wybrzmiał tekst. Wiele osób pisze do mnie, że odbiera całość bardzo osobiście - nie kryje Zofia Nowakowska.

YouTube/ECHO

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Zofia Nowakowska (wokalistka)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 13.26

mg


Zobacz więcej na temat: MUZYKA Anna Will

Czytaj także

Spełnienie muzycznych marzeń. Debiutancki album Juliana Lesińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:39
"Mieszanka popowych brzmień, emocjonalnych tekstów opatrzonych mocnym i charyzmatycznym głosem wokalisty". Tymi słowami zapowiedziany został debiutancki album Juliana Lesińskiego pt. "Milion nowych szans". 
rozwiń zwiń