Ania Szarmach: "Dandelions" to utwór, który powstał z improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:53
Ostatnio Ania Szarmach nagrała utwór "Dandelions", który jest zapowiedzią jej nowego albumu. - "Dandelios" to wynik naszej improwizacji i poszukiwań, i tego, że chcę w muzyce czegoś więcej niż do tej pory - mówi w "Muzycznej Jedynce". Utwór różni się od dotychczasowych jej nagrań.
Ania Szarmach
Ania SzarmachFoto: mat. promocyjne

Dandelions można przetłumaczyć jako dmuchawce lub mlecze. Piosenkarka zapewnia, że album, który jest szykowany, powinien poruszyć wszystkie pokolenia fanów.


Posłuchaj
09:20 2021_12_02 13_23_33_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Ania Szarmach o utworze "Dandylions" (Muzyczna Jedynka)

 

Na albumie znajdzie się dużo ciekawostek. - Sięgnęliśmy do tego, co było, a więc inspiracji latami 80., które teraz są modne, a młodzi ludzie słuchają takiej muzyki - wyjaśnia. Utwór jest bardzo minimalistyczny, w zasadzie brzmi na nim głos artystki z bardzo niewielki podkładem. Jest tam też dużo ciszy.

- Miles Davis mówił, że cisza jest też muzyką i to samo powtarza Quincy Jones - przypomina. Liczy, że wspomniana cisza poniesie również wyobraźnię słuchaczy.

Piosenka powstała jako improwizacja. - Grześ Jabłoński, mój współproducent, i Maciej Andy Goliński przynieśli do studia instrumenty i je nagrywaliśmy - opowiada. To były instrumenty z lat 80. kupowane na aukcjach. Podkreśla, że interesowały ich wówczas jedynie te dźwięki i jej wokal. Zdecydowali, że nic tam już więcej nie jest potrzebne. I w takim składzie powstanie dalszy ciąg "Dandelions". Płyta ukaże się w przyszłym roku.

Czytaj także:

Ania Szarmach urodziła się 12 lutego 1978 r. w Starogardzie Gdańskim. Jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. W rodzinnym mieście uczęszczała do szkoły podstawowej w klasie fortepianu, uczyła się również gry na saksofonie. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. W roku 1996 wzięła udział w programie "Szansa na sukces". Współpracowała z takimi artystami jak Edyta Górniak, Natalia KukulskaEwa Bem czy Andrzej Piaseczny. Pod koniec roku 2006 wydała pierwszy solowy album pt. "Sharmi". Później ukazywały się inne płyty: w roku 2010 "Inna", w 2013 "POZYTYWka", a w 2016 "Shades of Love". 26 listopada w serwisach streamingowych pojawił się zupełnie nowy singiel pt. "Dandelions". Zapowiada on najnowszy album Ani Szarmach. Gość audycji, podczas specjalnych warsztatów, szkoli również muzyków oraz wokalistów z całej Polski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Ania Szarmach (wokalistka)

Data emisji: 2.12.2021 

Godzina emisji: 13.23

ag

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy soul MUZYKA

Czytaj także

Anna Szarmach wystąpiła w Studiu im. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 16:30
Był to koncert promujący najnowszą płytę wokalistki - "Shades of Love".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rosak i reedycja płyty "Who Knows"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:07
Album "Who Knows" ukazał się w czerwcu 2016 roku. W tym roku doczekała się wznowienia w nieco bogatszej wersji, bo będzie jeden utwór więcej. - Ta płyta jest jak bumerang, rzuca się nią, a ona wraca - mówi twórca krążka Paweł Rosak
rozwiń zwiń