"Jadę do domu". Zespół Sorry Boys nagrał swą pierwszą świąteczną piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 16:47
Bela Komoszyńska wyjawia, że "Jadę do domu" to pierwsza piosenka o tematyce świątecznej, jaką opublikował zespół Sorry Boys. - To jednocześnie jedyna świąteczna piosenka, którą napisałam - mówi autorka i wokalistka.
Bela Komoszyńska
Bela KomoszyńskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bela Komoszyńska przyznaje, że długo się nosiła z myślą o napisaniu świątecznej piosenki. - Napisałam ją w ubiegłym roku i jest, udało się i ukazała się - dodaje.

Artystka przyznaje, że od 20 lat mieszka w Warszawie, ale na każde święta jeździ z rodziną do jej domu rodzinnego do Działdowa, zazwyczaj w Wigilię albo dzień wcześniej. - I sama ta droga jest dla mnie wyjątkowo magiczna, owocująca w różne przemyślenia - wyjaśnia motywy napisania utworu. A te przemyślenia pojawiają się w głowie właśnie tego jedynego dnia w roku.


Posłuchaj
08:45 2021_12_06 14_29_49_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Bela Komoszyńska o piosence "Jadę do domu" (Muzyczna Jedynka)

 

- Usiadłam do pianina, zamknęłam oczy, wyobraziłam sobie, że jadę do rodzinnego domu i piosenka powstała w czasie rzeczywistym, czyli tyle, ile ona trwa - podkreśla. Oczywiście szczegóły były później szlifowane, ale natchnienie zostało zrealizowane od razu. 

Nieoczywista piosenka świąteczna

Gość Programu 1 Polskiego Radia przyznaje, że bardzo lubi piosenki świąteczne, które zostały rozpropagowane przez kulturę anglosaską, tzw. christmasy. Polskich piosenek o tej tematyce jest niewiele. Zauważa, że piosenka "Jadę do domu" nie jest taką oczywistą piosenką świąteczną. - Bo nie wprawia w błogi, świąteczny nastrój. Myślę, że jest bardziej nostalgiczna i przewrotna, jak na piosenkę świąteczną - mówi. Podkreśla, że to jest jej wizja piosenki świątecznej, bez dzwoneczków, bez słodkich, sielskich tekstów, bo ta piosenka jest bardziej słodko-gorzka i bardzo osobista.

Zapowiedź nowego albumu na początku przyszłego roku

"Jadę do domu" nie jest zapowiedzią nowego albumu zespołu Sorry Boys. Taka zapowiedź pojawi się na początku nadchodzącego roku. Będzie oczywiście zawierała te elementy, do których zespół przyzwyczaił swych fanów. - I będzie inna, bo będzie zawierała sumę doświadczeń ostatnich trzech lat - uchyla rąbka tajemnicy. A dlaczego trzech lat? Bo zespół wydaje kolejne płyty raz na trzy lata. - Potrzebujemy takiego odstępu między, żeby coś przeżyć, żeby coś nowego się pojawiło i zawsze te emocje rezonują w dźwiękach - wyjaśnia. Dlatego to będzie zapis tego, co się w zespole wydarzyło od czasu wydania płyty "Miłość".

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Izabela (Bela) Komoszyńska (autorka tekstów i muzyki, wokalista zespołu Sorry Boys)

Data emisji: 6.12.2021

Godzina emisji: 14.29

ag


Czytaj także

Sorry Boys: na nowej płycie będą piosenki, a nie rozbudowane utwory

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 16:27
Zespół Sorry Boys na czele z wszechstronnie utalentowaną Belą Komoszyńską, jest na etapie wydawania nowego albumu. Artystka aktualnie nie zdradza szczegółów co do nazwy i terminu wypuszczenia krążka, za to z dumą opowiada o promującym go utworze i byciu szczęśliwą mamą. 
rozwiń zwiń