"Tamte święta miały zupełnie inny klimat". Bończyk wspomina Boże Narodzenie sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 15:15
- Ta piosenka jest nostalgią za czasem mojego dzieciństwa, czułości, bliskości i zapachów, które zawsze będą kojarzyć mi się z Bożym Narodzeniem, mamą i tatą - mówi o najnowszym singlu Olga Bończyk. Piosenkarka opowiada w utworze "Wigilijna dobroć" o świętach, które bardzo mocno utkwiły w jej pamięci.
Olga Bończyk nagrała piosenką Wigilijna dobroć
Olga Bończyk nagrała piosenką "Wigilijna dobroć"Foto: Wojciech Kusiński/PR
  • Olga Bończyk wspomina święta, które wspólnie obchodziła z rodzicami. Jej mama i tata nie żyją już od wielu lat
  • Piosenkarka nagrała nostalgiczny utwór "Wigilijna dobroć"
  • Artystka chciałaby, żeby ten singiel zagościł na dłużej w domach słuchaczy Programu 1

Olga Bończyk zauważa, że historia zawarta w jej najnowszej piosence, którą zrealizowała wspólnie z Alkiem Woźniakiem, jest trochę nostalgiczna. Dotyczy ona świąt, których już tak naprawdę nie ma.

- Ten singiel jest chyba wspomnieniem tych wszystkich świąt, których już nie ma i nigdy nie będzie, gdyż moi rodzice nie żyją. Mama zmarła ponad 35 lat temu, a tato ponad 20. Wszystkie święta od momentu, kiedy oni już odeszli na dobre, nie są tym samym, kiedy siadaliśmy we czwórkę przy stole - zdradza Olga Bończyk.

Święta za dawnych lat

Artystka wspomina, że tamte święta, mimo że odbywały się w czasach PRL-u, były bardzo rodzinne. - Miały w sobie zupełnie inny klimat i to po prostu były inne czasy. Pod choinką znajdowały się bardzo skromne prezenty, które chyba cieszyły dużo bardziej niż te, które dziś często otrzymujemy na bogato - wyjaśnia Olga Bończyk.

- Przy świątecznym stole zasiadała cała rodzina, łamiąc się opłatkiem i życząc sobie wszystkiego, co najlepsze na zbliżający się nowy rok. Wspaniałe potrawy roznosiły zapach i kusiły dzieci do podkradania smakołyków z kuchni - dodaje.

Olga Bończyk przyznaje, że tęskni za tamtymi świętami.

Źródło: Olga Bończyk/"Wigilijna dobroć"

Olga Bończyk: tęsknię za nimi

Piosenkarka chciałaby, żeby "Wigilijna dobroć" zagościła w naszych domach na dłużej, nie tylko w święta. Jest ona bardzo ważna dla niej, jak i bliska jej sercu.

- Mojego rodzinnego domu nie ma już od wielu lat. Rodzice, odchodząc na drugą stronę tęczy, zabrali ze sobą wszystkie chwile, które już tylko we wspomnieniach ogrzewają moje serce. Tęsknię za nimi - mówi Olga Bończyk.

Posłuchaj
05:07 2021_12_08 13_28_18_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Olga Bończyk chciałaby, żeby "Wigilijna dobroć" zagościła w naszych domach na dłużej (Muzyczna Jedynka)

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Olga Bończyk (piosenkarka)

Data emisji: 8.12.2021 

Godzina emisji: 13.28

DS

Czytaj także

Album "Sing! Osiecka". Iza Połońska: śpiewam więcej, niż mogłaby pomieścić jedna płyta

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 15:55
Piosenki Agnieszki Osieckiej towarzyszą jej od dziecka, a niedawno wydała album składający się z 13 utworów z tekstami artystki. Mowa o Izie Połońskiej, która na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiadała o nowo powstałym albumie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl "Żółta Dama". Orlińska: libretto było dla mnie wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 17:06
- Napisanie tekstu piosenki musicalowej nie jest żadnym problemem, ale samo libretto było wyzwaniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o spektaklu "Żółta Dama - legenda muzyczna" autorka libretta Grażyna Orlińska. Kto tworzy ten wyjątkowy spektakl?
rozwiń zwiń