"Kolęda na ten czas". Jacek Cygan zaprasza na świąteczne koncerty

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 16:30
Wyjątkowe, klimatyczne kolędy z utworami Jacka Cygana i w wykonaniu znanych i lubianych artystów będzie można usłyszeć w ramach cyklu koncertów "Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie". - To są okołoświąteczne i pastorałkowe piosenki pisane przez mnie przez 30 lat. Znane i mniej znane - podkreśla artysta. Koncerty odbędą się w dniach 2, 4, 6 i 8 stycznia 2022 w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio
  • Podczas cyklu koncertów wystąpią znakomici wokaliści, m.in. Stanisław Sojka, Anna Jurksztowicz, Zosia Nowakowska i inni. 
  • W programie usłyszymy tytułowy utwór "Kolęda na ten czas" napisany w ubiegłym roku specjalnie dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

Wyjątkowi artyści 

Jacek Cygan zaprosił do wspólnego projektu swoich przyjaciół. Na scenie, w roli prowadzącej koncerty, pojawi się Anna Dymna, a zaśpiewają: Stanisław Soyka, Beata Rybotycka, Anna Jurksztowicz, Jerzy Filar, Krzysztof Antkowiak i Zosia Nowakowska. 

- Wystąpią trzy damy, jak ja to mówię, królowa piosenki aktorskiej Beata Rybotycka, Anna Jurksztowicz, z którą napisałem wiele utworów, m.in. "Zima lubi dzieci" i Zosia Nowakowska, gwiazda Teatru Roma, która przypomni takie piosenki jak: "Hej Ludzie, idą Święta" czy "Zimowe Obrazki" Majki Jeżowskiej - opowiada na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jacek Cygan. - Stanisław Soyka zaśpiewa "Cichą noc", a Jurek Filar, z którym zaczynałem, zaprezentuje góralskie "Białanie" - dodaje. 

Posłuchaj
09:44 2021_12_21 14_21_52_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jacek Cygan zaprasza na świąteczne koncerty (Muzyczna Jedynka)

 

Podczas koncertów pojawi się także zespół muzyczny "Kameleon Quintet" pod kierownictwem Radka Labahuy. Zaproszenie na cykl koncertów przyjął również Mariusz Patyra, jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui. Towarzyszyć mu będzie kwintet smyczkowy.

źródło: Prestige MJM/Youtube

"Kolęda na ten czas" 

W programie kolęd z pewnością usłyszymy tytułowy utwór "Kolęda na ten czas", napisany przez Jacka Cygana w ubiegłym roku specjalnie dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".
Muzykę skomponował Piotr Rubik.

Kolęda powstała w dobie pandemii, niesie pozytywne przesłanie i nadzieję na lepszy czas. - Rok temu Anna Dymna powiedziała "Jacku, napisz mi taką kolędę, żeby moje dzieci, którymi się opiekuje mogły to zaśpiewać" - przyznaje. - Pewne rzeczy są dalej aktualne. To, co chcemy dać ze sceny, może być dla kogoś ważne - podkreśla gość Jedynki. 

 źródło: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"/Youtube 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Jacek Cygan 

Data emisji: 21.12.2021

Godzina emisji: 14.21

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

"Wzrusz". Świąteczny singiel Marcina Januszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 16:40
Nowa piosenka "Wzrusz" jest wynikiem współpracy wokalisty, aktora i autora piosenek Marcina Januszkiewicza z jazzmanem młodego pokolenia Kubą Więckiem oraz z Arturem Andrusem. - Ten utwór powstał tak naprawdę w ciągu kilku dni - mówi w Programie 1 Marcin Januszkiewicz. Premiera singla odbyła się 10 grudnia 2021 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ladies in Jazz America". Kasia Nova zaprasza na świąteczny koncert

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 15:50
W najbliższą niedzielę, 19 grudnia 2021 r., kobiece Trio Kasia Nova, Kamila Drabek oraz Anna Hajduk-Rynkowicz zabierze nas w świat dzięków z repertuaru amerykańskich wokalistek jazzowych takich jak Ella Fitzgerald, Billy Holiday, Nina Simone, Astrud Gilberto, Aretha Franklin. Nie zabraknie świątecznych znanych i lubianych standardów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieświąteczna piosenka na święta. Klich: najważniejsze, żeby spojrzeć sobie w oczy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:56
- W tym roku będę leżeć i pachnieć oraz nie będę robiła kompletnie nic. Ograniczyłam się do ubrania choinki i być może zrobię sałatkę jarzynową - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia Kasia Klich. Artystka nagrała nieświąteczną piosenkę na święta, w której prosi o święty spokój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Three of Us: w święta jesteśmy życzliwsi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 08:35
Ewa oraz bliźniacy Romek i Tomek tworzą zespół Three od Us. Od wielu lat koncertują, wykonując covery znanych artystów. W swojej twórczości czerpią z nowoczesnego brzmienia pop i country.
rozwiń zwiń