Natalia Lesz zaśpiewała w filmie o Gierku. Przedpremiera utworu w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:21
Dzień przed oficjalną premierą aktorka i wokalistka Natalia Lesz zaprezentowała w "Muzycznej Jedynce" nowy utwór pt. "Gdybyśmy", który został stworzony specjalnie na potrzeby filmu "Gierek". Od piątku (7.01) piosenka jest dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. 
Aktorka i piosenkarka Natalia Lesz przed premierą 25. odcinka przygód Jamesa Bonda Nie czas umierać, wrzesień 2021 r.
Aktorka i piosenkarka Natalia Lesz przed premierą 25. odcinka przygód Jamesa Bonda „Nie czas umierać”, wrzesień 2021 r. Foto: PAP/Mateusz Marek
  • 7 stycznia 2022 r. oficjalną premierę będzie miał utwór "Gdybyśmy" promujący film "Gierek". 
  • Współtwórcami utworu jest Mikołaj Milcke i Marcin Kuczewski 
  • Film pokazuje Edwarda Gierka, jakiego nie znaliśmy, przede wszystkim jego życie prywatne - mówi Natalia Lesz. 

Natalia Lesz, wraz z Mikołajem Milcke i Marcinem Kuczewskim, jest współautorką utworu "Gdybyśmy", który jest oficjalnym singlem promującym film "Gierek". Nową produkcję w reżyserii Michała Węgrzyna zobaczymy w kinach już 21 stycznia. 

- Do tej pory nie miałam odwagi, żeby zająć się stroną produkcji muzycznej swoich piosenek - przyznaje Natalia Lesz. - Stworzyliśmy piękny utwór z Marcinem Kuczewskim i Mikołajem Milcke, bez których nie mógłby on powstać - dodaje. 

Posłuchaj
11:34 2021_01_06 13_22_29_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Lesz o filmie "Gierek" oraz piosence promującej produkcję (Muzyczna Jedynka)

 

"To nie jest film polityczny" 

Najnowsza pełnometrażowa fabuła Michała Węgrzyna opowiada historię życia Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR w latach 1970–1980. Filmowe dzieło jednak nie skupia się tylko na postaci Gierka. Ważnym aspektem fabuły jest również przedstawienie stylu życia dawnych lat i pewnych zmian, które miały miejsce w naszym kraju wraz z pojawieniem się tego polityka. - Film jest na pewno zaskakujący i wzbudzi dyskusję - komentuje Natalia Lesz. - Pokazuje on Edwarda Gierka takiego, jakiego nie znaliśmy, przede wszystkim jego życie prywatne - opowiada. 

Jak podkreśla rozmówczyni Zbigniewa Zeglera, to nie jest film polityczny. - Producent filmu przez prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać kształt filmowy tej historii. Znał on osobiście sekretarza Gierka i podczas spotkań z nim tę swoją wiedzę porządkował - opowiada gość audycji. - To nie będzie film polityczny, a jeżeli chodzi o samą prawdę historyczną, to tutaj dyskusje zostawiamy historykom - dodaje. 

źródło: Global Studio/YouTube 

Poznajcie Stellę 

Natalia Lesz w filmie wciela się w rolę Stelli. - Jest to epizodyczna rola, chociaż Stella jest postacią fikcyjną, bazuję na podobno na polskiej diwie muzycznej tamtych czasów i tutaj niektóre źródła mówią, że przyjaźniła się z pierwszym sekretarzem i ta ich niedopowiedziana historia, relacja była inspiracją do napisania utworu "Gdybyśmy" - opowiada Natalia Lesz. 

W rolach głównych w filmie "Gierek" zobaczymy m.in. Michała Koterskiego (Edward Gierek), Małgorzatę Kożuchowską (Stanisława Gierek), Jana Frycza (prymas Stefan Wyszyński), Agnieszkę Więdłochę (Marzena), Rafała Zawieruchę (Filip). 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Natalia Lesz (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 6.01.2022

Godzina emisji: 13.22

ans 

Czytaj także

Album "Sing! Osiecka". Iza Połońska: śpiewam więcej, niż mogłaby pomieścić jedna płyta

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 15:55
Piosenki Agnieszki Osieckiej towarzyszą jej od dziecka, a niedawno wydała album składający się z 13 utworów z tekstami artystki. Mowa o Izie Połońskiej, która na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiadała o nowo powstałym albumie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Maryla. Tak kochałam". Muzyczna podróż przez życie Maryli Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 17:27
"Maryla. Tak kochałam" to dokument muzyczny opowiadający o jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Maryli Rodowicz. - Na początku największym problemem było to, żeby Maryla zaufała nam, młodym ludziom - mówi Krystian Kuczkowski, jeden z twórców filmu. Dokument zostanie premierowo pokazany 25 grudnia 2021 r. o godz. 21.00 w TVP 1. 
rozwiń zwiń