"Ballada do płakania w aucie". Piosenka o miłości

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:25
Duet Linia Nocna stworzył "Balladę do płakania w aucie" niemal rok temu. Jeszcze tego samego dnia zamieścił jej minutową wersję na TikToku z opisem "jeśli ten post pójdzie, to wydamy całość". - No i poszedł, za co Wam bardzo dziękujemy, a my tak jak obiecaliśmy, oddajemy Wam piosenkę - napisali członkowie duetu Linia Nocna na YouTubie, gdzie opublikowali wideo.
Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec, czyli zespół Nocna Linia
Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec, czyli zespół Nocna LiniaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z nowym rokiem zmienił się taryfikator mandatów karnych i nowe stawki przyprawiają kierowców o ból głowy, a może i niejednego o łzy. Ale "Ballada do płakania w aucie" nie jest o mandatach i ruchu drogowym. - To piosenka o miłości - wyjaśniają Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.

  • Linia Nocna zamierza w pierwszym kwartale wydać EP-kę. Ma być smętna
  • Nie wszystkie utwory będą smutne. Raczej będzie nastrojowy klimat
  • Monika i Mikołaj w tym roku ograniczą indywidualną działalność. Zamierzają dbać o Linię

Monika Wydrzyńska wyjaśnia, że "Ballada..." to trochę oderwany od ich codziennej pracy utwór. - W nowym roku chcemy trochę więcej singlować i trochę zostaniemy w klimacie takich właśnie ballad - zapowiada. Zdradza, że w okolicach marca zespół ma zamiar wydać - jak to określiła - smętną EP-kę o tytule "Smętne hity". - Chcemy podsumować ostatni okres naszej działalności, bo przez ostatnie pół roku kilka takich utworów nam się napisało - mówi.

Smętny okres w działalności zespołu zaczął się wraz z pandemią

Mikołaj Trybulec przyznaje, że okres tworzenia smętnych utworów zaczął się wraz z pandemią, kiedy każde z nich było zamknięte w swoim mieszkaniu i pracowali przez internet. - Wszystkim udzielała się taka nostalgia i ogólny smęt - zaznacza. Zauważa, że nie wszystkie ballady są smutne, raczej chodzi o klimat i chilloutową energię.

Utwory na płycie będą proste

Monika uzupełnia, że wszystkie utwory na płycie będą raczej proste w formie i nie będą przeładowane elektroniką. Podkreśla, że to jest odskocznią od tego, co robią poza Linią Nocną. - Ale w tym roku zamierzamy dbać o Linię - dodaje Mikołaj.

Goście Programu 1 Polskiego Radia nie chcieli mówić o treści utworu. Uważają, że tę treść każdy musi sobie zinterpretować sam.


Posłuchaj
08:56 2022_01_10 13_20_58_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Zespół Linia Nocna będzie śpiewał nostalgiczne ballady (Muzyczna Jedynka)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Goście: Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec (zespół Linia Nocna)

Data emisji: 10.01.2022 r.

Godzina emisji: 13.20

ag

Czytaj także

"Maryla. Tak kochałam". Muzyczna podróż przez życie Maryli Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 17:27
"Maryla. Tak kochałam" to dokument muzyczny opowiadający o jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Maryli Rodowicz. - Na początku największym problemem było to, żeby Maryla zaufała nam, młodym ludziom - mówi Krystian Kuczkowski, jeden z twórców filmu. Dokument zostanie premierowo pokazany 25 grudnia 2021 r. o godz. 21.00 w TVP 1. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe brzmienia Bożego Narodzenia: Ala/Zastary, Buslav i Atlvnta

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 11:50
W gronie polskich artystów, którzy w tym roku przygotowali muzyczne niespodzianki na święta, są m.in. duety Ala/Zastary, Atlvnta i Buslav. Kto nie czuje magii świąt, a kto nagrał cover największego "christmasowego" hitu?
rozwiń zwiń