"Czekam na swoją szansę". Sargis Davtyan o karierze i planach na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:08
- Na razie piszę piosenki tylko na podstawie własnych doświadczeń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sargis Davtyan, młody ormiański wokalista, mieszkający w Polsce od drugiego roku życia. Właśnie w ten sposób zapowiada premierę swojego najnowszego singla zatytułowanego "Cokolwiek".
Sargis Davtyan czuje się Ormianinem i Polakiem
Sargis Davtyan czuje się Ormianinem i PolakiemFoto: ASW / ArtService / Forum
  • Sargis Davtyan urodził się w Armenii, ale większość życia spędził w Polsce
  • Utalentowany artysta znany jest z występów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i w "Szansie na sukces"
  • Jeszcze w styczniu planuje premierę teledysku "Cokolwiek"

Sargis Davtyan zdradza, że już 21 stycznia na YouTube pojawi się jego najnowszy teledysk pt. "Cokolwiek". Gość Jedynki przyznaje, że utwór powstał na podstawie jego własnych doświadczeń. - Na razie piszę tylko takie piosenki, tj. inspirowane moim życiem - wyjaśnia.

Ormianinem jest od urodzenia, natomiast w Polsce mieszka od drugiego roku życia. - Myślę, że jestem Ormianinem i Polakiem. Ormianinem jestem z krwi i kości, z urodzenia i z duszy. Moja ormiańskość zawsze była pielęgnowana przez rodziców, a później przeze mnie. Bardzo interesuję się swoją kulturą i historią. Polakiem też jestem, ponieważ żyję tutaj już 18 lat. Tu uczyłem się, tutaj jest także mój dom i czuję się w nim bardzo dobrze - twierdzi Sargis Davtyan.

"Szansa na sukces" i Opole

Mimo młodego wieku, Sargis Davtyan ma już spore doświadczenie muzyczne. - W 2019 roku podczas Festiwalu w Opolu zaśpiewałem pierwszą autorską piosenkę. Był to utwór "Powiedz", którym debiutowałem. Udało mi się wtedy zdobyć Karolinkę im. Anny Jantar - wspomina.

Artysta wziął udział również w "Szansie na sukces". - Otrzymałem wyróżnienie w odcinku z piosenkami Anny Jantar od Natalii Kukulskiej. Zaśpiewałem wtedy piosenkę "Wielka dama tańczy sama". Bardzo liczyłem, że wylosuję ten utwór, ponieważ z piosenek Anny Jantar, które były do wylosowania, ta przemawiała do mnie najbardziej, a dokładnie jej tekst i nostalgia - dodaje.

Czeka na swoją szansę

Od tamtego czasu Sargis Davtyan zdał maturę i skończył szkołę. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wokalistykę estradową w klasie Mietka Szcześniaka. - Po moim występie w Opolu, dużo doświadczałem, napisałem też wiele piosenek w języku polskim i angielskim. Zaśpiewałem na paru bardzo fajnych koncertach i przede wszystkim postawiłem na rozwój - zdradza.

- Czekam na swoją szansę, którą wtedy wykorzystam, wiedząc, że w zapasie będę miał tyle pięknych projektów, nad którymi teraz pracuję - słyszymy.

Ormiańska twórczość

Sargis Davtyan do tej pory napisał tylko jedną piosenkę po ormiańsku. - Jest to jeszcze zarys piosenki. Może jeszcze musiałbym do tego trochę dojrzeć? Tak było w przypadku pisania w języku angielskim. Zaczynałem od języka polskiego - mówi.

- Myślę, że na to przyjdzie czas. Mam w planach, że kiedyś będę śpiewał trochę folku ormiańskiego i piosenek ormiańskich. Ostatnio w akademii mieliśmy estradę ludową, gdzie zaśpiewałem jedną z ormiańskich piosenek ludowych. Bardzo spodobała się publiczności. W przyszłości na pewno przybliżę u nas w Polsce kulturę i muzykę ormiańską - zapowiada Sargis Davtyan.

Posłuchaj
12:32 2022_01_11 13_20_18_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Sargis Davtyan jeszcze w styczniu planuje premierę teledysku "Cokolwiek" (Muzyczna Jedynka)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Sargis Davtyan (piosenkarz)

Data emisji: 11.01.2022 

Godzina emisji: 13.20

DS

Czytaj także

Natalia Lesz zaśpiewała w filmie o Gierku. Przedpremiera utworu w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:21
Dzień przed oficjalną premierą aktorka i wokalistka Natalia Lesz zaprezentowała w "Muzycznej Jedynce" nowy utwór pt. "Gdybyśmy", który został stworzony specjalnie na potrzeby filmu "Gierek". Od piątku (7.01) piosenka jest dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak pokochałam gangstera". Karwan: nie spodziewałam się, że mój tekst będzie tak pasował do tego filmu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 16:30
- Ta historia porusza. Głównie dlatego, że ona jest prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie "Jak pokochałam gangstera" Ania Karwan. Artystka nagrała singiel "Ostatni raz", który promuje film inspirowany życiem ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Dlaczego piosenkarka pierwsze sceny zobaczyła dopiero podczas premiery?
rozwiń zwiń